Wpis z mikrobloga

Tak się zastanawiam, co może kierować ludźmi, którzy zdecydowali się pracować dla wykop.pl jako programista.

Pomyślcie tylko o tym:
- widełki 7-10k mid, 9-13k senior brutto (dane z justjoin.it z archiwalnych ogłoszeń) - takie widełki dla takich poziomów to praca poniżej jakiejkolwiek godności,
- gówno projekt wypok.pl pisany na kolanie,
- nie wpiszesz sobie do CV że pracowałeś tam, bo reszta pracodawców będzie wiedziała że napisałeś kod, w którym nawet 14-latek potrafi błędy znaleźć,
- twój szef to janusz, oszust i hipokryta (kłamie ludziom na portalu, więc duża szansa że w pracy ludzie mają to samo), jedyne co go obchodzi to szekle z reklam i wciąganie rogali

Wstydziłbym się tam wysyłać na CV, a już w ogóle nawet przychodzić na rozmowę xD Nie wiem kto tam musi pracować, chyba tylko desperaci, którzy byli na setkach rozmów i nikt ich nie chciał zatrudnić, bo byli takimi głąbami albo jacyś bootcampowcy myślący że chwycili Boga za nogi xD

#programista15k #programowanie #praca #pracait #bug
iamtehwin - Tak się zastanawiam, co może kierować ludźmi, którzy zdecydowali się prac...

źródło: comment_1587375566GMviWvphfvGgc69cUQ4gbD.jpg

Pobierz
  • 19
@iamtehwin: A mnie zastanawia, jakim człowiekiem trzeba być, żeby tutaj się zarejestrować, za darmo, bez przymusu, z własnej woli, będąc dorosłym odpowiedzialnym człowiekiem. ( ͠° °) ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@iamtehwin: Ja bym z chęcią pracował, o ile jest możliwość pracy zdalnej, tyle że nie na B2B. Nie wybrzydzaj, bo jak nie daj Boże stanie się coś takiego, że pracodawca wywali Cię na zbity pysk, bo zawsze ktoś się znajdzie lepszy, tańszy albo nie będziesz potrzebny a potem się okaże że tak łatwo nie znajdziesz pracy to inaczej będziesz gadał. W czasach kryzysu gdzie podobno na LinkedIn nawet doświadczeni szukają pracy
@iamtehwin: No teraz to nie takie proste jak firmy wstrzymują się z rekrutacją aż do czerwca. Z remote nie ma tego problemu. Ale co z tymi co potracili pracę a byli związani z lotnictwem? Ten kryzys niejednego może załatwić.
@Boska_Klaudia: Aplikowałem nie tak dawno temu do jednego pośrednika i nie ma zmiłuj, wiem że jest wytłumaczenie dla rodziny ale to nie wróży nic dobrego. Aplikowałem też jako automatyk do jednej firmy i stacjonarnie na razie nie ma mowy o pracy. Aktualnie pracuję zdalnie ale to drobne zlecenie. Aplikowałem i do ASSECO ale nie wiem czy tam w ogóle nawet rekrutują, nie odpowiedzieli, możliwe że zostałem odrzucony bo odpowiedzi nie było.