Wpis z mikrobloga

W jakim banku najtaniej mieć kartę? Do tej pory płaciłem gotówką, ale koronawirus… W moim banku (Alior) trzeba bezgotówkowo zapłacić 600 zł miesiecznie żeby nie było opłaty - płaci się wtedy 10 zł rocznie.

Jeszcze niedawno chyba 300 zł było - w końcu chciałem się zdecydować a tu niespodzianka.

#banki #bankowosc
  • 10
@AndreasBanderas: Przeglądam oferty i widzę, że rynek bardzo się zmienił na gorsze odkąd miałem ostatnią kartę (chyba w Polbanku), wówczas mBank chyba 2 zł pobierał.

Wkrótce pewnie jeszcze drożej będzie - jak zlikwidują gotówkę. Kolejny podatek.
@Matpiotr: To mnie też #!$%@? - na głownej stronie banków "wszystko za darmo!!!!!!" i wielki przycisk "ZŁÓŻ WNIOSEK!!!!!!" i trzeba pół godziny poświęcić żeby znaleźć regulaminy - konto za darmo, jeśli sa określone wpływy, karta za darmo, jeśli ileś tam wydasz. A to powinno być widoczne od razu.
@vincent38: skoro zostałem przywołany (dzięki @Singularity00 !), to polecam sprawdzeniem poniższych opcji:

- Konto 360 w Millennium z premią 200 zł: konto, karta i wypłaty z wszystkich bankomatów za 0 zł, jeśli miesięcznie będzie wpływ 1000 zł i 1 płatność kartą lub BLIKiem (a jeśli masz <26 l. to jeszcze łatwiej, bo sama płatność kartą wystarczy). Czytelnicy bloga ten bank sobie chwalą. Jak obserwuję bankowe tagi na Wykopie, to wśród
@vincent38: wszystkie konta i karty są za darmo jeśli spełniasz praktycznie te same warunki: wpłata co miesiąc na konto i płatność kartą kilka razy w miesiącu. Jeśli chcesz skorzystać z jakiegoś banku, warto sprawdzić, czy placówkę ma w Twoim mieście (konto założysz zdalnie, ale np w Pekao możesz nie przejść weryfikacji selfie i będzie trzeba zgłosić się do oddziału). Jak wygląda Twoje korzystanie z karty? Miasto wojewódzkie czy wieś (poniżej 100