Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Zarabiam 18k brutto, moja żona 7k, oboje jesteśmy przed 30. Łącznie na rękę (zależnie od miesiąca, premii, nadgodzin itp) mamy do dyspozycji ok 18 000PLN. Chciałbym nieco naprostować ludzi, którym się wydaje, że to jakieś nieprawdopodobne pieniądze, a ludzie którzy tyle zarabiają to jacyś krezusi xD

Jedżdżę kilkunastuletnim, rodzinnym autem, mam mieszkanie na kredyt, oszczędności, które pozwalają mi pożyć spokojnie z pół roku (ok 40k) i tyle. Nie ubieram się nie wiadomo jak, nie mam drogich aut, nie chodzę do najdroższych restauracji, Takie zarobki pozwalają w Polsce nie przejmować się zawartością koszyka w sklepie (wchodze i biore na co mam ochotę), zanieść zawsze dobrą flaszkę do znajomych, spać spokojnie z kredytem, kupić lepsze rzeczy dla dziecka (mamy jedno malutkie), odłożyć więcej na przyszłość albo nie ruszać oszczędności, gdy wypadnie nagły wypadek - tylko tyle i aż tyle ( ͡° ͜ʖ ͡°) Żadnego auta za 300k, domu 200m, ciuchów Gucci czy inwestycji na giełdzie xD Może jakbym zarabiał 2x tyle (pewnie nie) mógłbym sobie na takie coś pozwalać

Każdemu życzę takich i wyższych zarobków i spokojnego życia jakie dają, ale jeśli uważacie, że #programista15k to jakiś bogacz no to nie xD To jest właśnie ta klasa średnia - a raczej tak powinna wyglądać w Polsce klasa średnia.

#oswiadczenie #pracbaza #zarobki #truestory #takaprawda

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5ec9049449252042ed398036
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 123
OP: @Leniwiec1: @Leniwiec1: @stormkiss: @RocketQueen: @r4do5: @wykopowy_brukselek: tak jak było napisane - głównie kredyt, spory wkład + nadplacanie, dość powiedzieć że mam mniej niż 100k w dużym mieście (wielkościowo tuż po Warszawie) 60m² w świetnej lokalizacji. Druga sprawa to wykończenie - mieszkanie jest tip top i nie mam z tego powodu żadnego kredytu ani rat, auto też za gotówkę

@bartpl: żadnego wkładu, oboje pochodzimy
ŚwieckaMarzycielka: Źle gospodaruje aż pieniędzmi. Zarabiam z dziewczyną trochę mniej, bo razem 16k netto a i tak każde z nas oszczędza coś koło 40k rocznie. Podpisuj sobie wydatki.
Co do tego że to jest zwykłe życie to się zgodze- też mamy 8 letnie zwykle auto, a na wakacje to raczej Chorwacja niż Malediwy ( choć akurat podróżujemy sporo, ale autem). Lepiej mieć poduszkę finansową i zainwestować w jakieś aktywa które nie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Radiativ: uważaj, prawdopodobnie podniosłeś za bardzo poziom życia.
Zacznij liczyć wydatki, zobacz ile pieniędzy wydajesz na życie a ile na przyjemności.

Dobra zasada jest taka aby żyć z 50% pensji. Mówię tutaj o zarobkach 4k netto+(UoP) przy mniejszych ta zasada nie ma sensu
@kilemile: Pjona! Jak przebiłam granicę 10k to zrozumiałam, że tak naprawdę nie muszę ich wydawać. Kiedyś jak mi zostawała kasa na koniec miesiąca to miałam wewnętrzne ciśnienie, żeby ją wydać „bo mnie stać”. Wydawałam tonę siana na ciuchy, ubera i jedzenie na mieście. A teraz, gdy stoję bezpiecznie finansowo, paradoksalnie, totalnie spadła mi ochota na konsumpcję. Ubieram się tylko w rzeczy z drugiej ręki, mam trzy kosmetyki na krzyż. Meble w
@AnonimoweMirkoWyznania: z całym szacunkiem, ale jakbyśmy z różowym mieli 18k PLN co miesiąc to każdego miesiąca byśmy odłożyli jakieś 14k, mamy własne mieszkanie, niewielki kredyt który różowa spłaca z wynajmu jej pierwszego mieszkania, 12 letni samochód bez kredytu, nie mamy dzieci...

jesteście rozrzutni ( ͡° ͜ʖ ͡°)

tak wiem, wiem, im więcej człowiek ma tym więcej wydaje