Wpis z mikrobloga

"Wbrew pozorom, konstytucja luki nie zawiera: art. 131 ust.3 powiada, że to marszałek Senatu przejmuje obowiązki marszałka Sejmu (do tymczasowego wykonywania obowiązków prezydenta) gdy nie może ich wykonywać marszałek Sejmu. To kompetencja o subsydiarnym charakterze, na wypadek faktycznych i moim zdaniem dotyczy również prawnych przeszkód po stronie marszałka Sejmu - mówi "Rz" prof. Łętowska."

klik

Czy ktoś lepiej obeznany z egzegezą dzieł naszej najbardziej znanej konstytucyjnej alternatywki potrafi mi wyłożyć, jakież to przeszkody prawne stoją na drodze tymczasowego objęcia przez Witek urzędu preza?

#prawo #wybory #letowska #konstytutywka
Dutch - "Wbrew pozorom, konstytucja luki nie zawiera: art. 131 ust.3 powiada, że to m...

źródło: comment_1590665716SUBs53T9iwcBF4TB6LJryH.jpg

Pobierz
  • 5
jakie to przeszkody prawne stoją na drodze tymczasowego objęcia przez Witek urzędu preza?


@Dutch: Jest z PiSu, to niektórym środowiskom wystarczy, żeby odmawiać praw obywatelskich i człowieka.
Czy ktoś lepiej obeznany z egzegezą dzieł naszej najbardziej znanej konstytucyjnej alternatywki potrafi mi wyłożyć, jakież to przeszkody prawne stoją na drodze tymczasowego objęcia przez Witek urzędu preza?


@Dutch: Jak już mamy takie super pomysły to jestem za tym, żeby urząd po Dudzie przejęła Rada Ministrów - zgodnie z Konstytucją ma domniemanie kompetencji niezastrzeżonych dla innych organów xd