Wpis z mikrobloga

Mirki, z ciekawości spytam sie was co byście zrobili, bo szukam mieszkania (sam z babą jestem, narazie brak planów na dzieci) brat wujka ma do sprzedania mieszkanie, ogólnie w tych okolicach mieszkania chodzą około ~200k, on chce za nie 140k. Tylko rozkład tego mieszkania jest słaby, z jednego pokoju do wszystkich, brak praktycznie korytarza, ślepa kuchnia bez okien (50m2).

I zastanawiam sie czy je brać i może próbować przerobić (na czerwono zaznaczylem sciany nośne), czy jednak dołożyć te 60k i kupić normalne.


#pytanie #kiciochpyta #pytaniedoeksperta #nieruchomosci #wynajem #mieszkanie #mieszkania #inwestycje #niebieskiepaski #rozowepaski
FreakyYak - Mirki, z ciekawości spytam sie was co byście zrobili, bo szukam mieszkani...

źródło: comment_1591815132s1SusWte7eppLEE4g8pJ90.jpg

Pobierz

Brałbyś/brałabyś?

  • Tak 65.1% (56)
  • Dołożyłbym 60k i szukał innego 34.9% (30)

Oddanych głosów: 86

  • 18
@FreakyYak: ja bym przestawiła tylko drzwi od wc, przy drzwiach wejściowych kącik na buty, kurtki, itp, po co więcej, imo fajny rozkład. To chyba częste że z pokoju dziennego jest dostęp do wszystkich innych pomieszczen, dużo takich znam.
@Never_let_me_go: a ja nie znoszę ciemnej kuchni, tam powinna być łazienka, a kuchnia gdzieś indziej. Nie widać gdzie są okna to ciężko powiedzieć co tu można pokombinować. Do tego to 50m2 czyli 2 pokoje, kuchnia i łazienka, jak się bardziej dzieli to wychodzą pokoiki po kilka metrów. Trzeba by to zobaczyć na żywo i ocenić jak przemieścić ściany.
Mieszkania różnie wyglądają i raz jest pokój dzienny a raz jest hol z
@FreakyYak: Ja bym poprzeglądał oferty i zobaczył co wyjdzie taniej, remont z przestawianiem ścian czy mieszkanie i też jakiś remont. Przestawianie ścian to nie problem. Zrobisz dużo sam to nie będzie drogo.
@FreakyYak: ja bym wywalił ten mały pokoik po lewo i zrobił duży salon z aneksem kuchennym. A w pokoju po prawo sypialnia. Wtedy też kuchnia miałaby dojście do światła. Jak będziecie mieszkać tylko we 2 osoby to myślę, że to najlepsze rozwiązanie w tej sytuacji. Ewentualnie zamienić miejscem dodatkowo kuchnie z łazienką.