Wpis z mikrobloga

#komputery #pcmasterrace

Dzień dobry Mirki,
Takiego kompa kupiłem jak widać na obrazku.
Na pewno karta grafiki do wymiany i ramu ze 2gb do dołożenia.
Co myślicie o reszcie? Ogólnie co myślicie? Cena spoko - 400zl. Komp ma 10 lat, używany do pracy (ponoć jakieś obliczenia wykonywał).
Zainstalowany win7pro 64bit.
Sprawdziłem 2 gry, GTA4 na wysokich nawet spoko działa, jednak wydawało mi że miał spadki FPS.
I CS GO włączyłem. Ale na full detalach był spadek FPS, jak chciałem obniżyć to się zawiesił komputer i poszedłem spać.
Pobierz
źródło: comment_1593682687QQyEhvDAY1YTHHuSRojB9e.jpg
  • 14
@skun1: #!$%@? karta graficzna. Procek to kuzyn xeonow x34xx. GTA 5 spokojnie na nim ruszy na wysokich nawet, csgo na luzie, jakies Rainbow6siege tez. Warzone nawet pojdzie.
Do tego procka rx470/570/480/580 uzywanego bys wsadzil i by smigalo

Ale tu nawet 8gb ramu będzie sprawiało problemy nawet jak karte wymienisz - mowa o grach typu gta5, cod warzone
@skun1: bo 8gb to juz po prostu malo na nowe i mocno rozrosniete produkcje - gta5 na 8gb ramu da sie uciagnac tylko na win7 po wylaczeniu masy nieuzywanych uslug, w innym wypadku zaczyna sie ram zapychac i pojawaiaja sie zacinki. Jak sie wylaczy uslugi to wtedy po dluzszym graniu gra miesci sie na styk

Warzone taki to juz w ogole na 8gb ramu cinszko, szczegolnie jak sie nie ma ssd
@Norskee a w ten sposób. Myślałem że masz na myśli że np. ram nic nie da bo płyta stara.

Czyli lepiej wsadzić 4x4gb, lepsza grafikę. I myślałem nad drugim dyskiem SSD. I powinny hulać gierki. Myślałem właśnie o warzone, może wiedźmina jeszcze raz ograć, fortnite młody by chciał, Minecrafta pewnie też.
Ok no to dziękuję za odpowiedź :-)
@Norskee a przy okazji chciałbym zapytać, jak będę wsadzał 16gb ramu, to lepiej dać 2x8gb czy 4x4gb?
Albo czy można by tak zrobić żeby zostawić te 2x2gb co mam i dokupić 2x4gb (tej samej marki)?
I jeszcze jedno Czy jeśli teraz mam 1333mhz a dokupię 1600mhz to będzie to grać razem (biorąc pod uwagę że zostawionym te co mam i dokupił 2x4)?
@skun1: wszystkie beda dzialac wolniej, z predkoscia 1333
jest szansa ze mobo nawet nie wesprze kosci 8gb, nie chce mi sie sprawdzac, ale w tamtych latach wiecej niz 4 w kosci nie bylo i zazwyczaj mobo obslugiwalo max 16gb
@skun1: tak naprawde to czy to bedzie 1600 czy 1333 to #!$%@? roznica na ten moment. Wazne zeby go nie zabraklo. 12 gb tez styknie, mozesz wtedy dokupic 2x4 i bedziesz mial 12 i jak sie okaze za jakis czas ze braknie to wtedy wymienic te 2x2
choc jak zostaniesz na win7 i powylaczasz troche #!$%@? to 12gb to prawie jak 16 w windows 10( ͡° ͜ʖ ͡°
@Norskee oki czyli dokupuje 2x4gb kingstona 1333mhz. Grafika rx560 lub 570 i powinno to mieć ręce i nogi jak narazie.

Bardzo dziękuję za pomoc.
@skun1: no to kup juz te 1600mhz to w razie wymiany kupisz drugie 1600 i beda troche szybsze
Cenowo i tak w sumie roznicy nie ma
Po prostu jesli nie wymienisz to beda dzialac na 1333 i tyle, a jak wymienisz to beda wszystkie juz na 1600
@Norskee dzisiaj się lekko wystraszyłem, napiszę tutaj co by nic nowego nie otwierać. Mam nadzieję że się odświeży i wyświetli.

Otóż uruchamiam komputer i nagle zaczął piszczeć. Piszczał tak szybko przez 20sek około, wyłączył się. Włączył sam od nowa, nie piknal i znowu wyłączył. Po czym się włączył i pokazało się takie coś

Coś było podkręcane i się zepsulo?
Pobierz
źródło: comment_1593941528fYJkOf4xKzDF3Ze3SAl4mI.jpg
@skun1: bardzo prawdopodobne ze byl podkrecany, moze nieco za wysoko i wtedy czasem przy startowaniu moze wywalic i zresetowac oc na domyslne. Ogolnie to nic strasznego. Takie rzeczy dzieja sie dziesiatki razy jak sie robi oc zeby uzyskac stabilnosc