Wpis z mikrobloga

W ogóle heh przypomniało mi się jak na geografii w licbazie omawialiśmy liczbę ludności, zagęszczenie i takie tam. Była też kwestia liczebności w przyszłości, co się może stać, jakie są najbardziej prawdopodobne scenariusze. No i był przykład co jeśli przyrost będzie rósł optymalnie dla planety, co jeśli będzie malał w krajach wysoko rozwiniętych i tak dalej. Na końcu był scenariusz katastroficzny. Nauczycielka pyta się nas jak myślimy, czym może być taka katastrofa. Meteor w nas jebnie? Albo Yellowstone #!$%@?? Ktoś mówi że obcy nas zniszczą. Odpowiedź była zupełnie inna. Scenariusz katastroficzny to ten, w którym przyrost naturalny będzie ciągle się rozpędzał jak ma to miejsce teraz.
I kurnia teraz widzę że ten scenariusz jest prawdziwie katastroficzny, nie te o których my mysleliśmy rodem z filmów akcji.
szzzzzz - W ogóle heh przypomniało mi się jak na geografii w licbazie omawialiśmy lic...

źródło: comment_1593830077TAvjgvuQegRKeePshtfkjk.jpg

Pobierz
  • 50
@szzzzzz:

Wzrost bogactwa obywateli nadzieja na mniejszą populację. Tam gdzie bogato, tam mało dzieci się rodzi. Ostatnio slyszalem, że dzietność wśród hindusów spada.
Niestety za wzrostem bogactwa idzie to co mówi @incydent_kakaowy, czyli wiekszy szkodliwy wpływ na środowisko i klimat.

Jak to mówił Elon Musk, że przyszłość może wyglądać nieciekawie, jeżeli ludzkość nie wymyśli jakiejś nowej technologii, która rozwiąże nasze problemy.
Ja wielkiej rewolucji technologicznej bym się nie spodziewał (no
@szzzzzz: problemem jest gwałtownie zwiększająca się liczba ludności w Afryce. Europą nie pozwoli na niekontrolowaną imigrację, wiec pewnie dojdzie do jakiejś wojny. Ludzie będą coraz chętniej głosować na radykalne środowiska prawicowe. Juz teraz we Francji coraz bardziej rozpychają sie te środowiska. Dla „wyższego dobra” tak to bedzie tłumaczone dojdzie do zamknięcia Europy. Gorzej tylko bedzie jeśli w Europie doszłoby do jakiejś poważnej wojny abo innej rewolucji i wtedy Afryka Indie itp