Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Całe życie ważyłam 55kg przy wzroście 164. Dwa lata temu miałam problemy psychiczne i zgrubłam do 62kg. Zaczęłam chodzić na siłownie i schudłam do 55. Od roku chcę schudnąć pare kilo bo mam "dół brzucha" niestety po pierwsze jest mi ciężko, a po drugie jak już mi się udaje zejść do 53 to i tak waga mi potem wraca do 55. Tak jakby mój organizm chciał ważyc 55kg? Nie wiem jak to wytłumaczyć..tak jakby to była moja waga. Źle się czuję ważąc 55kg. Piszę to bo dziś waga mi pokazała 54.2 i boję się, że znowu mi się nie uda. Odczuwam taki jakiś strach, że nie dam rady utrzymać takiej wagi jaką chcę :( zaczynam się bać jeść.. jakieś rady? Wiem, że waga to nie wyznacznik, ale mam kompleks brzucha, a wiem że żeby się go pozbyć i żeby był idealnie płaski trzeba zredukować..
#silownia #mikrokoksy #mirkokoksy #dieta

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f06e8660494883b11f22ba6
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt

[==============..........................] 36% (85zł/235zł)
Uzbieraliśmy już na 2 lat działania AMW!
  • 47
@JuneJohn: @hesuss: źródło informacji, którą mam od lat? xD
nie jestem dietetykiem czy jakimś znawcą ale to dość powszechna informacja, że alko i słodycze idą w brzuch. Znam to z życia (znam osobiście ludzi, którzy mają chudziutkie kończyny a brzuch jak w ciąży) i nawet potwierdza to mój znajomy lekarz.

Nie kojarzycie czegoś takiego jak "piwny brzuch"? Jak ktoś #!$%@? słodycze czy alkohol to może być ogólnie chudy a brzuch
@hesuss: Słuchaj, generalnie to mam głęboko w dupie czy jakiś random z wykopu mi uwierzy czy nie bo ja prawdę znam, znam lekarza, który jest wręcz pasjonatem medycyny i od 10 lat pracuje i się uczy jednocześnie (i jemu ufam bardziej niż dzieciom z wykopu co udają expertów od wczystkiego) i to co powiedziałem widzę u swoich znajomych (i nawet siebie)

no ale proszę: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/21191460/

btw przy okazji wyczytałem, że oprócz
@Fanatyk_Wedkarstwa: Gdyby to badanie było wydrukowane na papierze przynajmniej można by się nim było można podetrzeć. Przecież tutaj brakuje jednego podstawowego założenia:
Osoby z grupy A(nie pijące alkoholu) i osoby z grupy B(pijące alkohol) powinny spożywać identyczną ilość kalorii, oraz mieć +- identyczną aktywność fizyczną tak, żeby jedyną zmienną było źródło dostarczenia tych kalorii.

Porównywanie kogoś, kto je 2000 kcal i ma 70 cm w talii z kimś, kto je 2000
Odczuwam taki jakiś strach, że nie dam rady utrzymać takiej wagi jaką chcę :( zaczynam się bać jeść.. jakieś rady?


@AnonimoweMirkoWyznania: Żeby dopasować rady, musielibyśmy wiedzieć co jesz. Bo sama siłownia to nie wszystko. Czasem ktoś ćwiczy ale nie chudnie, bo je niezdrowo. Co lubisz jadać? Może jesz dużo smażonych potraw? Tłuste mięsa? Słodycze? Parówki/kiełbasa? Fastfoody? Białe pieczywo? Może smarujesz pieczywo masłem/margaryną? Sery żółte? Słodzisz kawę/herbatę? Jesz desery? Napoje słodzone, albo