Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kalesonn: Jeśli pracujesz w dzień to ustaw sobie odpowiednią skórkę w programach, dobrze widoczne literki i co najważniejsze, normalny, wyraźny ekran. Aby nie męczyć oczu zadbaj o odpowiednie oświetlenie oraz pamiętaj aby "wyluzować" i czy patrząc w odległe obiekty (albo symulować patrzenie się w odległe obiekty). Jeśli robisz z grafiką, to cóż... jedynie specjalista.
@kalesonn: to są dwa klikniecia by tylko podać miejscowosc w której sie znajdujesz, dostowuje jasnosc ekranu do pory zachodzenia słonca, korzystam to juz pewnie z 10 lat i nie mam problemu ze wzrokiem dzieki temu
@kalesonn: moim patentem jest kupowanie profesjonalnych monitorów dla grafików, nawet używanych. Takie cuda co nowe kosztowały kilka albo kilkanaście tysięcy zł. Obecnie moim głównym jest staruszek, 27 cali Eizo który ma już nalatane 13608 godzin. Kupiony, używka za 1000zł od grafika, który zrobił połowę tego przebiegu.

Do tego jeszcze okulary ze wszystkimi możliwymi filtrami. Ja i tak nosze okulary więc to dla mnie oczywistość ale jeśli nie nosisz to kup sobie
@kalesonn: monitory na allegro/olx/w jakiś firmach ze sprzętem po leasingowym. Okulary u okulisty :) Nie ma marek, są tylko marki oprawek, ale to bierzesz jakie ci się podoba. Idź, zrób sobie przy okazji badanie, może będziesz potrzebował jakieś małej korekty i kup okulary.
@kalesonn: mała uwaga, jeśli siedzisz przed kompem w słuchawkach wokółusznych to szukaj oprawek które mają bardzo cienkie/płaskie zauszniki bo będą bardzo nie wygodne pod słuchawkami. Ja siedzę cały dzień w słuchawkach i mam specjalną parę okularów właśnie do tego.
@kalesonn: Na początku będzie Ci dziwnie, ale po dwóch trzech dniach się przyzwyczaisz, to naprawdę działa bo eliminuje (to chyba się nazywa) niebieskie światło które tak meczy wzrok, każdy z moich znajomych mi za niego dziękowal

Ja mam jasność ustawiona na 100 w monitorze, to f.lux za mnie robi robotę i dostosowuje wg pory dnia. W opcjach mam jedynie zaznaczone by podczas włączania programów do filmów się deaktywowal, później sam na