Wpis z mikrobloga

Mirki, skończyła mi się 2 dni temu pregabalina i czuję się fatalnie. Miałem dwa ataki padaczki w przeciągu roku i boje się że jak nie załatwię leku szybko, to atak się powtórzy. Czy na SORze jest szansa, że dostanę receptę na pregabe? Ewentualnie jak ten lek najszybciej załatwić?
Mój psychiatra odpada, jest na urlopie gdzieś w egotycznych krajach, będzie dopiero 17.08.

#leki #psychiatria #nerwica #padaczka #depresja
  • 3
@Andy_Rosenbaum: nocna opieka chorych. Zgłoś się, powiedz ze boisz się napadu epi, przynieś dokumentację medyczna jeśli posiadasz, może jakieś puste opakowanie po pregabalinie. Powiedz ze zgubiłeś blister który miałeś w plecaku i nie masz możliwości spotkać się z psychiatra. Lek jest na 100% więc nie powinien marudzić.
Jak nie będzie chciał wypisać to poproś o wpisanie tego do dokumentacji i zapytaj czy bierze odpowiedzialność za Twoje konsekwencje zdrowotne swojej decyzji.
Pozdro
@Andy_Rosenbaum: Przecież załatwić receptę to nie problem. Dzwonisz do przychodni gdzie pracuje ten Twój lekarz, mówisz jaka jest sytuacja, inny lekarz wystawia receptę i dostajesz numery. Rodzinny też powinien wystawić choć tutaj trzeba mieć zaniesione do przychodni zaświadczenie. Istnieje też coś takiego jak recepta od farmaceuty na niewielką dawkę leku.
Jak wgl można dopuścić o sytuacji w której brakuje leku. Przy epi bardzo ważna jest systematyczność i nawet pominięcie jednej dawki
@Andy_Rosenbaum szpitalny oddział ratunkowy - czy uważasz, że Twoja sytuacja jest nagła i potrzebujesz ratunku od wykwalifikowanych medyków, czyli np. zatrzymałeś się, duże krwawienia wewnętrzne, złamania czy coś?
czy po prostu potrzebujesz recepty? Sio do rodzinnego albo na npl.