Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#mikrokoksy #silownia

Jak najłatwiej zwiększyć ilość kalorii w diecie dla niejadków? Bardzo szybko się najadam, na śniadanie o 7 rano męczę się z jajecznicą z dwóch jaj, w weekend jak zjem śniadanie o 9-10 to mogę zjeść więcej.

Póki co piję proteinowe szejki (po treningu ale chyba zacznę 2-3 razy dziennie). Dokupiłem do tego dobrej jakości organiczne masło orzechowe żeby podbic kalorie i zamówiłem blender także będę to razem miksował a między posiłkami jadł jogurty 20g białka bo to mi 'wchodzi' w miarę łatwo.

Jakbym chciał dodać do takiego szejka płatki owsiane to trzeba je moczyć przez kilka godzin czy można wrzucić tak o, prosto z paczki?

Jakieś pomysły poza tym co sam wymyśliłem? Z góry dzięki.
  • 11
@dnasstorm: Dodaj do diety orzechy, miód etc.
Poza tym ważna jest wcześniejsza obróbka jedzenia: np. jak przed smażeniem drobno pokroimy mięso to po usmażeniu będzie o wiele "łatwiejsze" do spożycia niż duże kawałki.
Rób sobie różne szejki z owsianką, WPC i masłem orzechowym.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kasahara: Mam pójść do lekarza rodzinnego i zapytać dlaczego nie mam apetytu? Ogólnie jestem często nieco głodny i lubię coś przekąsić ale nic dużego. Ogólnie to mógłbym jeść pierwszy posiłek o 11 ale teraz jak ćwiczę to staram się jeść jakiekolwiek śniadanie.

Startowałem z 60kg przy 185cm a teraz to jest 75kg (a trzy miesiące temu ważyłem 68-69 także jakiś progres zrobiłem) ale chcę dobic do 85kg.

@Alchemior: Dzięki za
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@matiimakaka: Tak, zapomniałem napisać, że dodałem do diety różnego rodzaju orzechy.

Płatki owsiane (suche) można dodać bezpośrednio do szejka czy trzeba je najpierw namoczyć?
@dnasstorm: tak jak już sam wspomniałeś, najlepiej robić jakieś szejki WPC + banan albo do menu dodać masło orzechowe.
Spróbuj upiec omlet z WPC + banan + jakiś syrop/miód.
Z tych mniej zdrowych produktów to gorzka czekolada albo żelki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@dnasstorm: siema, miałem podobne wymiary i problem. Pomogł blender i dobre szejki proteinowe ew jak czasem nie ma czasu fajnie było dac gainera. Szejk składał sie mniej wiecej z 300g mleka, 20-50g masło orzechowe, 2banany, 10g kakao (dla smaku jak kto woli mozna bez XD), serek wiejski 200g, no i ew 5-10g oliwy i blend, wychodzi ponad 1k kcal. Polecam też roznego rodzaju orzechy jako przekaske i bd git. Powodzonka
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@piaskun87: Kiedyś robilem omlety z płatków owsianych z rodzynkami itd. i męczyłem to z 45 minut, jednak szukam czego by tu jeszcze dodać do szejkow.

@Malypeep: Ok, dzięki. Kolejny problem to moja nietolerancja laktozy xD. Na szczęście nie jestem aż tak wyczulony na laktoze, bo jogurt mogę zjesc ale wypić np. gorącą czekoladę z mlekiem to już dla mnie zły pomysl także muszę pić 'mleko' z owsa (albo np. z