Wpis z mikrobloga

Pijecie herbatę, która:
-jest hodowana w krajach 3 świata z użyciem mnóstwa chemii
-jest w tych krajach 3 świata potem fermentowana (ciekawe w jakich warunkach...)
-herbata (gatunek) nie należy do polskiej przyrody, a więc jest podejrzenie, że w cale nie musi być zdrowa dla Europejczyków
-do tego jeszcze za to płacicie

A ja idę do lasu, zbieram gałązki polskiego świerku (lub czasem sosny) z naturalnie rosnących drzew, myję, wrzucam do garnka, gotuję i mam zdrową BIO herbatkę zawierającą witaminy. Smak jest spoko jak dla mnie. Uważam, że lepszy niż czarnej herbaty na pewno.

#herbata #las #zdrowie #ciekawostki #przyroda
Pobierz projektjutra - Pijecie herbatę, która:
-jest hodowana w krajach 3 świata z użyciem m...
źródło: comment_159948028654qElRS8A5zlZfJbV8w2q4.jpg
  • 18
@Reiter: Uważam, że nie jest to bez sensu. Dlaczego biały człowiek ma jeść banany skoro przez tysiące ostatnich lat, nie licząc niedługiego czasu, nie jadł ich? Oczywiście, może nie być to szkodliwe, ale kto wie... Lepiej uważać na to.
Nie dotykają wszystkich produktów bo można kupować produkty bez chemii, nieprzetworzone (np. bez fementacji) i nie z krajów trzeciego świata, ale lokalne bardziej.
@projektjutra:

jest hodowana w krajach 3 świata z użyciem mnóstwa chemii

#til Chiny, Japonia, Tajwan, Korea to kraje trzeciego świata.

-jest w tych krajach 3 świata potem fermentowana (ciekawe w jakich warunkach...)

Bardzo mało herbat jest fermentowanych. Ciekawe w jakich warunkach...? Ach, gdybyśmy tylko mieli jakieś narzędzie, które pozwala nam na dostęp do nieprzebranych zasobów wiedzy bez wychodzenia z domu. Gdyby tylko istniały jakieś strony z filmami, z których dało by
@eherbata_pl: Chiny to kraj trzeciego świata, a tak wyglądają najwięksi producenci herbaty:

Lp. Kraj
1. Chiny
2. Indie
3. Kenia
4. Sri Lanka
5. Turcja
6. Wietnam
7. Iran
8. Indonezja
9. Argentyna
10. Japonia

Fermentacja jest to jeden z kilku procesów jakiemu poddawana jest czarna herbata, powszechnie pita.

Ziemniaki i kukurydza przynajmniej rosną w polskich warunkach. Ziemniaki pochodzą z gór w Ameryce Południowej gdzie panuje niska temperatura i dlatego mogą
@projektjutra: Wiem doskonale kim są najwięksi producenci herbaty, a Chiny nigdy nie były krajem trzeciego świata, nawet w momencie, kiedy ten termin został ukuty. Dziś są krajem już bardzo rozwiniętym. Jeśli piszesz, że herbata rośnie w krajach trzeciego świata, to tak jakbyś miał na myśli wszystkie kraje produkujące herbatę. A ja dla przykładu wymieniłem tylko kraje produkujące najlepszą herbatę. I tak się składa, że żaden z nich nie jest krajem trzeciego
@eherbata_pl: @ranunculus: Chiny to biedny i zacofany kraj. To, że Szanghaj czy parę innych miast jest rozwinięta nie zmiana faktu, że ogólnie PKB/osobę Chin jest między Barbadosem i Turkmenistanem i niższe niż np.: Iran, Białoruś, Rumunia, Kazachstan czy Malediwy.
https://www.cia.gov/library/publications/the-world-factbook/fields/211rank.html

Co do herbaty to porównuję do tej najczęściej pitej i uważam, że to jest produkt bezsensowny. Próbowałem wielu odmian herbaty, ale nie jestem jakimś znawcą. Mi smakowały japońskie (oryginalne japońskie):