Wpis z mikrobloga

Koleżanka ciągle narzeka, że nie może schudnac, a wręcz ciągle tyje, a przytyła około 25 kg w rok, a bardzo mało je i jest na diecie, wczoraj byłam u niej i patrze, a ona ciągle słonecznik je. Mówię do niej, że to ma praktycznie tyle samo kcal co chipsy i jak to z tą dieta ma związek, a ona, że przecież to ma może z 50 kcal i je takie 3 XDDDDDDDD paczki dziennie. Czaicie, laska jadła 2-3 paczki po 200g każda słonecznika dziennie, żeby zabić głód. Odwracam paczkę pokazuje jej kaloryczność - w 100g jakoś 580kcal x4-6, bo jadła 400-600g dziennie czyli 2300 do 3500 kcal jadła dziennie dodatkowo samego słonecznika plus czasem jakieś inne posiłki i nigdy jej na myśl nie przeszło, żeby sprawdzić na opakowaniu kaloryczność

I jeszcze się na mnie obraziła, bo się śmiałam z tego, a tak naprawdę jej dupę uratowałam, bo chociaż wie teraz co robi źle.

Tak myślę nad tym dzisiaj i fakt, że w dobie narastania otyłości nie ma zajęć w szkołach o zdrowym odżywianiu, kaloriach, składnikach odżywczych to jest jeden dramat, ale ze 30 letnia kobieta przez rok nie spojrzała na kaloryczność czegoś co jadła po pół kilo dziennie to jest drugi dramat

#odchudzanie #dieta #logikarozowychpaskow
  • 111
ale to myślisz że powinna iść do rodzinnego czy gdzieś indziej? Bo przyznaje, że nie pomyślałam o tym wczoraj, a trochę się teraz zmartwiłam o nią


@siberica89: Jeżeli nic jej nie jest, to raczej nic sobie nie zrobiła. Najpierw niech poczyta jakie mogą być skutki takiej diety, bo na tą chwilę może zrobić tylko badania ogólne, które pewnie wyjdą w normie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@ExitMan: słonecznik to samo omega-6. Skutkiem ubocznym jedzenia samego słonecznika,bez siemienia,oleju lnianego lub chia będzie zaburzenie równowagi z omega-3
słonecznik 28 gr. = 6500 mg omega-6
siemie 28 gr. = 6300 mg omega-3
nie wyśmiałem jej, tylko sytuację i tak powinna mi podziękować, bo w pół sekundy zrobiłam


@siberica89: staraj sie jednak trzymac jednej formy, a nie, ze raz jestes facetem, a raz babka ( ͡° ͜ʖ ͡°)