Wpis z mikrobloga

Koleżanka ciągle narzeka, że nie może schudnac, a wręcz ciągle tyje, a przytyła około 25 kg w rok, a bardzo mało je i jest na diecie, wczoraj byłam u niej i patrze, a ona ciągle słonecznik je. Mówię do niej, że to ma praktycznie tyle samo kcal co chipsy i jak to z tą dieta ma związek, a ona, że przecież to ma może z 50 kcal i je takie 3 XDDDDDDDD paczki dziennie. Czaicie, laska jadła 2-3 paczki po 200g każda słonecznika dziennie, żeby zabić głód. Odwracam paczkę pokazuje jej kaloryczność - w 100g jakoś 580kcal x4-6, bo jadła 400-600g dziennie czyli 2300 do 3500 kcal jadła dziennie dodatkowo samego słonecznika plus czasem jakieś inne posiłki i nigdy jej na myśl nie przeszło, żeby sprawdzić na opakowaniu kaloryczność

I jeszcze się na mnie obraziła, bo się śmiałam z tego, a tak naprawdę jej dupę uratowałam, bo chociaż wie teraz co robi źle.

Tak myślę nad tym dzisiaj i fakt, że w dobie narastania otyłości nie ma zajęć w szkołach o zdrowym odżywianiu, kaloriach, składnikach odżywczych to jest jeden dramat, ale ze 30 letnia kobieta przez rok nie spojrzała na kaloryczność czegoś co jadła po pół kilo dziennie to jest drugi dramat

#odchudzanie #dieta #logikarozowychpaskow
  • 111
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@siberica89: miałem tak ostatnio z waflami ryżowymi, które bardzo lubię wcinać przy kompie ( ͡° ʖ̯ ͡°) ale ja trzymam +-70kg od kilku lat ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@siberica89: xD jak mowie ludziom ze jestem na diecie i po 18 nie jem to tez lapia trigger xD
Tylko ze ja jak jem po 18 i ide spac o 22 to serio cos mnie boli zoladek i mam dziwny posmak w ustach z rana.
A do 18 zjadam moje wszystkie kalorie jakie powinnam w ciagu dnia i tyle xD
@siberica89: To nawet nie o samą miedź chodzi, ale wszystko w nadmiarze szkodzi, dodatkowo są to ziarna, więc jak ich dobrze nie pogryzła, to co zostawia w sedesie było na 100% z zawartością tych ziaren. A przy jej ilościach, to szczerze nie wiem ile tego musiała wydalać.
@siberica89: przecież dalej masa ludzi uważa że jak będą wpieprzać białko i tłuszcz to bedą grubi.
UWAGA! JAK CIĄGLE WPIEPRZARZ WĘGLE I SIĘ NIE RUSZASZ BĘDZIESZ GRUBY/GRUBA!
@ExitMan: ale to myślisz że powinna iść do rodzinnego czy gdzieś indziej? Bo przyznaje, że nie pomyślałam o tym wczoraj, a trochę się teraz zmartwiłam o nią

@b0lec: o to! Kolejne po 'kolacja tylko do 18' to 'wykluczyc tłuszcz calkowicie bo jak gubić tłuszcz jak się go je' :D a bialkowo-tluszczowe śniadania to zmieniły moje zycie
@siberica89: u mnie po pol roku liczenia kalorii wiedzialem mniej wiecej czy przekroczylem bilans, czy nie, znalem najgorsze puapki (sosy etc). Poza tym to bardzo meczace - lepiej jesc dobrze i zrobic 40km na rowerze, zeby nie bylo watpliwosci, ze bilans bedzie ujemny na koniec dnia. A slonecznik (tylko nieluskany) to w ogole bardzo dobra przekaska, trzeba troche podlubac, przez co je sie mniej w dluzszym czasie.