Wpis z mikrobloga

Od paru miesiecy uczę się javy na hyperskillu i przerobiłem już chyba najważniejsze tematy z podstaw i m.in. projekt ze Spring Boota, teraz postaram się sam zrobić jakąś apkę (w Spring Boocie), za około miesiąc będę szukał pracy w #lodz, jak myślicie są szanse na znalezienie czegoś, czy raczej ciężko jest teraz o pracę dla juniora bez doświadczenia? Może macie jakieś rady czego poduczyć się w szczególności, albo w jaki sposób łatwiej sie gdzieś zahaczyć?
Jestem po studiach około matematycznych, także dosyć szybko ogarnąłem wszystkie podstawy (~4 miesiące 4-6 godzin dziennie) i dosyć szybko sie uczę (przynajmniej tak mi się wydaje).

#naukaprogramowania #programowanie #java
  • 11
Może macie jakieś rady czego poduczyć się w szczególności, albo w jaki sposób łatwiej sie gdzieś zahaczyć?

@neminem: Tutaj fart jest największym czynnikiem. Na rynku jest małe ssanie na juniorów bez doświadczenia... Jest wręcz ich nadpodaż. Wysyłaj masę cefałek i czekaj aż los się usmiechnie.
@vandamko: Regula jest prosta, targi na uczelni to najlepsze zrodlo. Dodatkowo znajomi z uczelni.

Najlepsze programy praktyk zaczynaja sie reklamować od października. Mniej wiecej grudzień/styczen maja komplet (i mówimy tu o praktykach wakacyjnych). Potem jest juz tylko gorzej, jak do konca kwietnia nie bedziesz mial podpisanej umowy albo nie bedziesz w procesie to zapomnij o praktykach.