Wpis z mikrobloga

Hej Mirki! Zbliżają się święta i naszła mnie pewna myśl. Czy ktoś z Was bądź waszych bliskich ma ciężką sytuację przez wirusa a wykonuje cos fajnego, co mogłabym/moglibyśmy tu zakupić i wesprzeć taką osobę? Pytam, bo moja koleżanka wrzuciła na fb wpis, że jej mama robi jakieś cuda na drutach i sprzedaje czapki czy sweterki. Może tutaj jest ktoś potrzebujący i mógłby w komentarzu pisać co ma i w jakiej cenie. Wiem, że są tu sami #programista15k ale szkoda mi wielu ludzi, którzy zostają bez środków do życia i możliwości zarabiania. A ja jestem w dobrej sytuacji i chętnie bym pomogła takiej osobie i kupiła np cos na prezent na święta. Jeśli jesteś taką osobą bądź masz w rodzinie takową to napisz w komentarzu aby inni mogli się do Ciebie odezwać. Jeśli nie masz takiej osoby to chociaż daj plusa dla zasięgu. Razem możemy więcej! #swieta #pomagajzwykopem #wykopefekt #rekodzielo #koronawirus #finanse #firma #finanse
  • 113
  • Odpowiedz
@toodrunktofuck:
Pomoce montessori są drogie. To nie jest masówka odlewana z plastiku, tylko człowiek łączy różne elementy.
Wszystko manufakturowane jest tak z 2-3 razy droższe niż z fabryki, a nieraz jeszcze marże są mniejsze.
  • Odpowiedz
@toodrunktofuck: sprzedaje, ale to dopiero początki i ciężko wejść na rynek. Powiem tak - wydawać by się mogło, że akcesoria są tanie ale wszystkie ręczne prace jak cięcie na wymiar, malowanie farbą przyjazną zabawkom, montaż elementów są pracochłonne. Do tego od kwoty końcowej odliczmy wszystkie koszty, odejmijmy VAT 23% i podatek dochodowy. Tak, tak - ponad 40% wraca do Vateusza. Zachęcam też do odwiedzin profilu na instagramie: Zamiast Tabletu Instagram Pozdrawiam!
  • Odpowiedz
@neomariusz: byłem już na Instagramie i fajnie to wygląda. Domyślam się, że podatki i inne koszta to duża część ceny i jak chce się robić takie rzeczy ręcznie na większą skalę to musi to kosztować. Chociaż jakbym miał bombelka to moja wewnętrzna cebula kazała by mi to zrobić samemu bo kosz materiałów to chyba nawet nie 50 zł a robocizna to przy jednej sztuki to 2 godziny, licząc wizytę w pobliskim
  • Odpowiedz
@Kami-chan: super rzeczy, mojej żonie na pewno się spodoba. Niestety link do strony, który jest na instagramie niespecjalnie działa. Jest coś innego w dodatku przeglądarka nie chce wpuścić ze względu na certyfikaty.
  • Odpowiedz
@dzana: nie działa, bo nie stać mnie już na oplacanie domeny (m muszę go usunąć z ig), ale były tam generalnie te same zdjęcia co na Instagramie

Edit: cieszę z się, że ci się podobają :) to dla mnie dużo znaczy
  • Odpowiedz