Wpis z mikrobloga

Ktoś jeszcze ma jakieś wątpliwości czym jest Marsz Niepodległości? Bo ja nigdy nie miałem i nie mam.
TO, i te wszystkie Bosaki, Brauny, Korwiny i inne barachło (głównie to stadionowe i ci zwolennicy piłki nożnej) jest zagrożeniem dla Polski, a nie mazanie po kościołach (notabene słuszne) czy marsze LGBT na których nie ma nawet takich zadym jak wczoraj.
Co następne? Bojówki Bosakjugend?! Ten kraj co raz bardziej zaczyna przypominać Niemcy z lat 30-tych. Wszędzie ,,prawdziwi Polacy" widzą jakichś wyimaginowanych wrogów, i żyją w świecie urojonych pierdół (choć z islamem mają rację, ale szkoda, że przeginają w drugą stronę).
#bekazpodludzi #bekazpisu #bekazprawakow #neuropa #4konserwy #lgbt #polska #hitler #narodowcy #bosak #konfederacja #bekaznarodowcow
  • 19
widzą jakichś wyimaginowanych wrogów


@Xing77: Coś jak lewica z mitycznymi faszystami. Jedni walczą m.i z "ideologią" LGBT a drudzy m.i z "nazistami". Gdyby to się działo tylko z jednej strony, to nie byłoby w ogóle takiej polaryzacji społeczeństwa.
@Andreth: Nie zgadzam się z podciąganiem poglądów takiego Bosaka pod faszym (tylko nie wklejaj mi tu screena od Bosaka z 8values, który sam postował żeby pokazać błędną metodologię tego testu). Bosak jest katolikiem o protekcjonistycznym podejściu do gospodarki (jak UE i USA). Dodajmy, że katolicyzm w wykonaniu polskim jest ewenementem na skale światową (podejście do LGBT, aborcji i pozostawianie ludziom wolnej woli). Trzeba nazywać rzeczy po imieniu a nie spłaszczać do
Bosak jest katolikiem o protekcjonistycznym podejściu do gospodarki


@Mudok: W czym się nie różni od przedwojennego ONR. Historycy idei jak najbardziej traktują falangizm jako odmianę faszyzmu. Tak samo faszyzm słowacki (Tiso) i chorwacki (ustasze).

Dodajmy, że katolicyzm w wykonaniu polskim jest ewenementem na skale światową (podejście do LGBT, aborcji i pozostawianie ludziom wolnej woli).


Nie rozumiem tego zdania.

Robiąc tak jak teraz, kiedy będziesz miała okazję porozmawiać z prawdziwym faszystą/neofaszystą/neonazistą to
W czym się nie różni od przedwojennego ONR


@Andreth: Doczytam.

Bosak to katolik, a katolicy w Polsce nie zreformowali podejścia do tych tematów. W krajach zachodu gdzie katolicyzm jest religią państwową albo gdzie jest liczba zadeklarowanych katolików >50% jest o wiele bardziej liberalne podejście do tych tematów (związki partnerskie, poluzowana aborcja). Mogę znaleźć artykuł jak Cie to interesuje.

Nie jestem w stanie Ci odpowiedzieć bo nie mam takiej wiedzy z polityki
@Xing77: na marszach LGBT dewianci sie prowadzą na smyczach, przebierają się za genitalia, bezczeszczą symbole wiary i zapraszają wszystkich w tym dzieci do udziału! A na MN są dwa incydenty i tylko o nich sie mówi i tak grilluje jakie to zło...
Doczytam


@Mudok: Jeszcze Vichy i Hiszpania Franco, zwłaszcza pierwsze lata. Wszystko to kraje, gdzie przez pewien czas rządził faszyzm sklejony z konserwatywnym katolicyzmem. Oczywiście w każdym kraju trochę inny (inna specyfika regionalna, inna historia - we Włoszech aż tak się z katolicyzmem nie skleił), ale prześladowanie osób nieheteronormatywnych i surowe kary za aborcję (bodaj czy nie we wszystkich czterech kary śmierci, nie chce mi się sprawdzać Hiszpanii) było wszędzie. W Polsce
@Bolek102: Jest różnica między zabawą (czym są te marsze), a chorobą poszczególnych jednostek. W Rio też masz gołe tancerki i ludzi poprzebieranych w dziwne stroje. Z kolei w Japonii masz dzień penisa. To jest to samo.
A, że zabierają dzieci? Mają do tego prawo. Z tą tylko różnicą, że nie nawołują oni do nienawiści jak to robią ci pseuso-patrioci.