Wpis z mikrobloga

Wzięłam dziś zwolnienie, cały dzień nic nie jadłam, dopiero na wieczór (rano tylko dwa herbatniki). Nic mi się nie chciało, cały dzień spałam, dalej bym spała. Nie mam motywacji do niczego, chce być tylko ze swoimi myślami i ewentualnie z niebieskim i jest mi dobrze wtedy. Wciąż się uśmiecham, zwłaszcza gdy przeglądam wypok xD albo gdy mówi do mnie niebieski...
Ale czuję lęk na myśl o powrocie do pracy.

Czy to już depresja?

#zalesie #gownowpis #depresja #problem #psychika #psychiatra #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 7
@Perfektka: Pewnie, ale to już jest z Wikipedii

Zaburzenia depresyjne, depresja (łac. depressio „głębokość” od deprimere „przygniatać”[1]) – grupa zaburzeń psychicznych, pojęcie stosowane w terminologii psychiatrycznej i odnoszące się do zespołów objawów depresyjnych występujących w przebiegu chorób afektywnych (nazywanych także zaburzeniami afektywnymi lub zaburzeniami nastroju). Zespoły te objawiają się głównie obniżeniem nastroju (smutkiem, przygnębieniem, niską samooceną, małą wiarą w swoje możliwości, poczuciem winy, pesymizmem, u części pacjentów myślami samobójczymi), niezdolnością do