Wpis z mikrobloga

#mikrokoksy #silownia #fitness #treningfunkcjonalny

Od kilku miesięcy odkrywam coś co nazywa się functional patterns training i o ile rozumiem opiera się na naśladowaniu i udoskonalaniu ewolucyjnie wykształconych wzorców ruchu bezpośrednio wynikających z naszej anatomii.
Muszę przyznać, że jestem w szoku - tak jak nigdy nie zainteresowała mnie żadna forma treningu dla samego treningu, to to wydaje się tak oczywiste, że aż głupio nie próbować.

Zaraził mnie znajomy machający dwuręczną maczugą, steelmace.

Proszę o wskazówki i tipy. Bez spiny, a do osobistego odkrycia dla mnie - większość ćwiczeń improwizuję na podstawie kilku zaobserwowanych ruchów. Sstaram się możliwie wiele mięśni aktywować wykonując jakiś ruch, który dla ciała "czuję się" naturalnie, pasywnie niemal. Dodaje masę maczugi i korzystam z jej bezwładność aby ją wyhamować, rzucić...
trypson_tryptaminka - #mikrokoksy #silownia #fitness #treningfunkcjonalny

Od kilku m...
  • 13
Wzorzec siadu i martwego jak najbardziej, co do ławki się nie zgodzę. Jest wiele innych ćwiczeń press, które lepiej zwiększają ogólnie pojętą sprawność i siłę niż trójbojowe wyciskanie na ławce


@Eeeeyyyyeeee: Heh zastanawiałem się czy nie dopisać ...podstawowe boje lub podobne warianty :)

Jeżeli mówimy o ogólnej sprawności to oczywiście OHP > bench press :)
@trypson_tryptaminka:

odkrywanie koła na nowo

functional patterns training


a to już w ogóle zdanie - wytrych, które zasadniczo nie ma sensu. Absolutnie każdy ruch, który jest w obrębie możliwości stawu, jest i "functional" i wedle "training patterns" oraz "udoskonala ewolucyjnie wykształcony wzorzec ruchu, bezpośrednio wynikających z naszej anatomii" xdd

może jakieś ubijanie opony młotem - ponoć bokserzy tak trenują na wzrost siły eksplozywnej, do tego narąbanie drzewa babce na opał, wrzucenie
@trypson_tryptaminka:

Od kilku miesięcy odkrywam coś co nazywa się functional patterns training i o ile rozumiem opiera się na naśladowaniu i udoskonalaniu ewolucyjnie wykształconych wzorców ruchu bezpośrednio wynikających z naszej anatomii.


Udoskonalanie ewolucyjnie wykształconych wzorców ruchu wynikających z naszej anatomii to trening motoryki, głównie siły i koordynacji. Nie trzeba do tego dorabiać ideologii. Skuteczniej zrobi to np nauka sztuk walki, tańca, gry w kosza czy poprawa konkretnych cech motorycznych treningiem siłowym.