Wpis z mikrobloga

#konie wy macie pojecie co wasze konie dostaja od obcych ludzi do jedzenia? Przylapujecie czesto obcych u waszych koni? Uzytkowniczka @againcognito wrzuca fotki jak karmi obcego konia przez plot CZEKOLADOM czaicie, nie chleb, nie jakas trawka spod plotu, ale czekolada xD kupcie konia za 20k, miesieczne utrzymanie to pare stowek, a ludzie jak jakies ameby koniom czekoladki daja. Jeszcze po zwroceniu uwagi sie obrusza, ze MOZE mam "odrobine" racji, ale niestety nie jestem godna dalszej dyskusji z nia bo uzylam przeklenstw xD no nic dziwnego, ciekawe jakbys kupila auto i ktos zaraz by ci je codziennie rysowal po bokach bys siedziala cicho i sie usmiechala? Chodzac po osiedlu tez rozdjesz psom czekolade?
  • 5
@Vittel: Szczerze to nigdy bym nie wpadł na to żeby konia nakarmić czekoladą wtf Może jej się pokopytkowało z kostkami cukru które podaje się konikom w formie delikatesu/przekąski? Jak jeździłem na rowerku to mijałem takie piękne koniki i powiem tyle - opłacało się targać arbuza 30km bo to jak wpieprzały jest bezcenne((oo))
Przyjdzie taka laska da twojemu zwierzeciu czekolade bo "hehe ja tez nie powinnam jesc, a zyje", potem dziad ze splesnialym chlebem bo "chlepka sie nie wyrzuca", na koniec gowniaki sasiadow specjalnie dadza im zjesc nakretke, a potem kolka "nie wiadomo skad" i plac 10k zl za klinike. Czlowiek kupuje drozsze siano by bylo lepszej jakosci, super duper pasze by wszystko konie mialy z wyzszej polki, by nie chorowaly, ale widze ameb ze
@Vittel: Upierdzielilabym raczki przy samej dupie. Miałam konia po kolce, dwie operacje, koszt całego leczenia ok. 50 tys. Trwało to 2 lata żeby wróciła pod siodło. A potem przyjdzie taka jedna idiotka z druga i będzie karmić konika czekoladka albo jabłuszkiem albo chlebkiem.
@Grubyp_qKociamber: Byku, cukru też się nie powinno. To jest stary nawyk ze wsi, może i nieszkodliwy względem koni zimnokrwistych używanych do orania pola, ale nie daje się nic słodkiego koniu wierzchowemu w treningu (chyba że Twój i masz pewność w danym przypadku że nic się nie stanie). Te zwierzaki potrzebują dość ścisłego balansu energetycznego w diecie, a tak jak koleżanki mówią: kolka to nic fajnego.