Wpis z mikrobloga

Ostatnio przypomniał mi się pewien wywiad z dr. inż. Astronomem, który czytałem w #rzeczpospolita. Znalazłem w nim kilka fajnych spostrzeżeń co do samej matematyki i fizyki oraz streszczenie obecnych astrostarań w jego karierze i środowisku naukowym.

Najbardziej zapadł mi w pamięć pewien celny fragment o tym jak ludzie rozumieją, postrzegają matematykę. Objaśniał w nim model maszyny, którą można ustawiać i z danych położeń wyjdzie dany rezultat a także model wyobraźni. Oczami której widzi się całe zagadnienie i to jak się pewne jego elementy układają i kształtują (biologiczne uczenie maszynowe?).

Ja sam przez to sobie uświadomiłem, że jeśli już do #matematyka i do opisu matematycznego #fizyka zasiadam to lubię sobie rozmyślać i analizować te zagadnienia w sposób hybrydowy. Jak w emulowanej z tyłu głowy "wirtualnej maszynie" dającej pewne przybliżenia i nakierowania.

A także równolegle poprzez abstrakcyjną "kartkę" do podsumowania wyglądu i wynikającej istoty rzeczy czy też przestrzeń z głębią w mojej #wyobraznia . W też to zauważyliście u siebie?

W swoich #przemyslenia też doszedłem do wniosku, że #filozofia #platon co do 4 światów są przesadzone. Podobnie jak na "trójcy" głównych domen czyli termice-mechanice-elektromagnetyzmie opiera się cała fizyka podobnie też "trójca światów" wystarcza wg. Mnie do ujęcia całości nauki, filozofii, sztuki i techniki.

...czyli świat materii, idei i wyobraźni. Z odrzuceniem świata duchowego jako zbyt bardzo doktrynalnego, nieadekwatnego do dzisiejszego stanu obiektywnej wiedzy i świadomości oraz zbyt bardzo uzależnionego od bóstw i ich rzekomych pośredników czy innych guślarzy.

#religia #agnostycyzm #gnostycyzm #rozkminy #filozofianauki #nauka #spostrzezenia #matematykaboners #ateizm #teologia #duchowosc #racjonalizm #sceptycyzm #racjonalista #lessismore #podswiadomosc #swiadomosc
wygolonylibek-97 - Ostatnio przypomniał mi się pewien wywiad z dr. inż. Astronomem, k...

źródło: comment_1610457702KW5bj4AChjatvYv9zkoHON.jpg

Pobierz
  • 5