Wpis z mikrobloga

A daje se ręke #!$%@?ć, że jakbyś takiemu delikwentowi zrobił ślepy test coca cola z cukrem i coca cola ze słodzikiem to by nie zgadł, bo różnice są marginalne.


@dsomgi00: to byś nie miał ręki xD przypadkowo dostałam kiedyś drinka z pepsi bez cukru zamiast zwykłej i wyczułam to po pierwszym łyku
@iAmTS: Okej, już tłumacze, bo widzę, ze agresja się włącza. Zgodnie z wytycznymi WHO dzienna maksymalna dawka aspartamu (ADI) wynosi 50mg substancji na kilogram masy ciala dorosłego człowieka. Jest to wartość średnia, nie uwzględnia osobniczych czynników - metabolizmu, chorób itd. Jest mówimy o napojach to tak, dorosła osoba by musiała wypić 15 puszek napoju, jednak jeśli mówimy o spożyciu aspartamu jako słodzika, to ta ilość nie jest taka astronomiczna - polecam
@kvbvs: Dlaczego napoje ze słodzikiem mają napisane na etykiecie, że spożycie w dużej ilości powoduje efekt przeczyszczający? Cukier chyba nie ma takich efektów ubocznych i smakuje dużo lepiej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@kvbvs: nie chce mi się szukać poważniejszych źródeł ale już dawno powiązano aspartam z rakiem jelita grubego. Ksylitol, też pomału odsłania swoje ciemne oblicze

Szczególną uwagę zwraca się na ksylitol, przypisując mu działanie przeciwpróchnicze. Wynika to z faktu, że bakterie Streptococcus mutans, wywołujące próchnicę nie metabolizują ksylitolu do kwasów. Bakterie te wchłaniają go i akumulują w postaci toksycznego fosforanu ksylitolu w swoich komórkach.

Więcej
Ostatecznie - chcesz być zdrowy? Nie słodź
2021 rok a ludzie nadal


@kvbvs: rok nie jest żadnym argumentem, bo mamy trend odwrotny, z biegiem czasu debili przybywa, a nie ubywa. Patrz płaskoziemcy chociażby