Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 582
Dajcie no plusa na pocieszenie, bo juz jestem w stanie niemal agonalnym :(

Od lipca zeszlego roku cale swoje życie podporzadkowalam jednemu - nauce na egzamin wstępny do Kssip (dla niezorientowanych - krajowa szkola sadownictwa i prokuratury), marzac o tym, by w przyszłości wykonywać zawód sedziego sadu powszechnego.

Egzamin mial odbyć się w listopadzie, ze względu na koronawirusa został przesuniety na 20 stycznia.
Pracujac na niemal cały etat, przez 6.5 miesiaca uczylam sie po ok. 5-6-7h dziennie. Mialam jedna przerwe 7 dni na urlop we wrzesniu, poza tym nie było przebacz. Nauka w swieta (na stole barszcz z torebki i pierogi z paczki bo nie bylo czasu na przygotowania), w sylwestra, w weekendy, po pracy. Nie przeczytalam w tym czasie zadnej ksiazki, nie obejrzalam zadnego filmu, serial 8 odcinkow po 50minut męczyłam niemal miesiąc.

Jestem naprawdę wykonczona. Siedze nad tymi papierami na 2 dni przed egzaminem mam wrazenie, ze to wszystko na nic bo testy probne ida srednio, nastawienie do dupy i ogolnie zycie nie ma sensu. Niby moge startowac do 35rz, ale nie wiem czy chce kolejny raz przeżywać ten koszmar.

Materiał to 32 akty prawne, po wydrukowaniu ok. 3.5k stron A4, egzamin w formie szczegółowego testu zamknietego na 150 punktów z progiem wejscia w okolicy 130 poprawnych.

#gorzkiezale #nauka #prawo #studia #depresja
  • 230
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Lucider5: ogolnie racja, z tym ze jak w drugim etapie sa osoby ze 125 punktami i osoby ze 145 (takie tez sie zdarzaja, rok temu rekordzista mial 148) to te ze 125 szans praktycznie nie maja, bo raczej mala szansa ze rozwala prace pisemna na 45 punktow.

Predzej mozna stracic, rok temu nie dostawali sie ludzie po 135 punktow z testu bo z pracy nie wyciagneli wiecej jak 20
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Lucider5: co do wyboru aplikacji - aplikacja prokuratorska nie jest niczym gorszym czy mniej wymagającym. Kandydaci na prokuratora spełniają te same wymagania i pisza ten sam test. Wybor aplikacji zalezy od osobistych preferencji co do docelowego zawodu. Jeden chce byc sedzia, inny prokuratorem. Rownie dobrze 80 miejsc prokuratorskich moze sie rozejsc w pierwszej setce wynikow jak wiekszosc będzie chciala na prokuratora. Akurat pod tym wzgledem jest latwiej bo więcej jest miejsc
@Shyvana: nie przesadzaj, nie będzie w tym roku takiego progu. Przejdzie około 600 osób, a do testu podejdzie pewnie 1700 osób. 35% przejdzie 1 etap. Podejrzewam próg na 1 to będzie 114-115 pkt. Bezpieczna rezerwa to 130 pkt ale bez tego też da radę. Łączny próg może być w tym roku najniższy w historii z powyższych i jeszcze innych powodów. Myślę że skończymy na 150 pkt. Powodzenia, ja też startuję i
aplikacja prokuratorska nie jest niczym gorszym czy mniej wymagającym. Kandydaci na prokuratora spełniają te same wymagania i pisza ten sam test. Wybor aplikacji zalezy od osobistych preferencji co do docelowego zawodu


@Shyvana: no tak tak, chodziło mi o to gdzie większość ludzi chce iść i na jaką trudniej się dostać, skoro na prokuratorską jest tylko 80 osób to wychodzi na to że żeby tam trafić na pewno to trzeba by być
Podejrzewam próg na 1 to będzie 114-115 pkt. Bezpieczna rezerwa to 130 pkt ale bez tego też da radę. Łączny próg może być w tym roku najniższy w historii z powyższych i jeszcze innych powodów


@Xoltron: Taki niski? Opka pisała o 130.

@Lucider5: inne powody są takie że wątpię by przekładanie egzaminu, brak pewności czy on się w ogóle odbędzie a także to że większość ludzi startuje najpierw na adwokacki a potem kssip i jeżeli się nie dostanie do kssip to idzie na apl adwokacka wpłynęło pozytywnie na wyniki ludzi. Teraz przez obsuwę z terminem część już musiała zacząć pracować lub chodzić na zajęcia na aplikacji i niezbyt moga siedzieć po 16 godzin