Wpis z mikrobloga

@vizori: wiadomix ale średnio chce mi się robić te ćwiczenia. Nie mam też jakichś większych problemów z mobilnością w kostce, tylko właśnie zastanawiam się czy wrzucenie sobie siadów raz w tygodniu na płaskiej podeszwie ma jakikolwiek sens czy lepiej się nad tym nie zastanawiać i cisnąć wszystko w powertliftach+serie rozgrzewkowe bez butów
@ropemaxxer: Ma sens, ale raczej jeśli chcesz porobić inną wariacje siadu w celu wzmocnienia czegoś, pod względem poprawy dynamiki nie ma to sensu. Przykładowo, chcesz wzmocnić czwórki więc w butach ciężarowych robisz HB z celowym wychodzeniem kolanem jak najmocniej do przodu, natomiast twój "normalny" siad wykonujesz w płaskiej. Albo na odwrót, zależy już tam od twojego celu. Natomiast jak już robisz trening w butach ciężarowych, to mimo wszystko od 1 serii
@Eeeeyyyyeeee racja, wcześniej o tym nawet nje myślałem, ale fakt rozgrzewając się boso przygotowałem się do innego ruchu. Wrzucę sobie chyba fronty na płaskiej, a z low barem zostanę przy oszukańczych pl
@ropemaxxer: Front to akurat jedyny wariant siadu, który w ciemno polecałbym każdemu robić w butach z podbiciem. Podbicie pozwala ci na utrzymanie bardziej pionowego korpusu, co lepiej przetrenuje ci plecy i więcej po prostu z tego akcesorium wyciągniesz. W ciemno nie będę ci polecać żebyś zrezygnował z powerliftów do lowbara, bo to już jest bardzo osobista kwestia, natomiast wszystkie "olimpijskie" siady lepiej robić w butach ciężarowych
@Eeeeyyyyeeee a odnośnie frontów to co sądzisz to robieniu ich z pinów z połowy, albo nawet z 3/4 wysokosci(ostatnia ćwiartka ruchu)? Na pewno lepiej spompowaloby mi to plecy i skosy, ale czy nie odciążę za bardzo czwórek?
@ropemaxxer: Anderson front squat to mordercze ćwiczenie, gorszy jest chyba tylko snatch RDL ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale nie ma sensu ustawiać pinów wyżej niż głębokość zaliczeniowa, fronty mają na celu ci trenować utrzymanie całej góry pleców w izometrii przez cały zakres siadu. No a front to akurat nigdy nie jest dobre ćwiczenie stricte pod przeoranie czworogłowych, bo to nie one są w nim czymś co cie