Wpis z mikrobloga

Sorry nocna ale po prostu musiałam.
Wykop jest pełen wyjątkowo kretyńskich teorii które bez skrepowania bazgroli każdy, i każdy bez wyjątku uważa się za "Iksde Eksperta".
Tu przykład sprzed chwili. Rozmowa dotyczy mięsa mielonego z dyskontów typu Biedronka.
Sanepid w Polsce wiadomo jak działa, od święta coś kontroluje i wycofuje. Reszta towaru jest opylana na rynku nawet jak nie powinno jej być, bez żadnych badań.
Producenci też piszą co chcą na etykietach a każdy chyba wie że największym gównem jest mięso z dyskontów, najbardziej drób, te śmierdzące, obślizgłe piersi za 8 zł i mielone w którym można znaleźć kopyta i tonę tłuszczu.

Ale nie kuźwa! Przyjdzie jakiś byle patafian na wykop i napisze że odkąd jesteśmy w UE to wiele się zmieniło na lepsze (tak, na pewno) i że mięso z każdej masarni to to samo mięso co jest w Biedronce i Lidlu bo pochodzi z tych samych hurtowni.

Nie zgadzasz się z tym? To jesteś baba z okresem! Badania wykazują że 40% ma bakterie salmonelli czy coeli (te same co są w gównie) no i co z tego... przecież się wygotują. Tylko debile kupują mięso od rzeźnika. Prawdziwy i mądry Polak z wykopu nie jest taki głupi ¯\_(ツ)_/¯.

Link do rozmowy z oświeconym: https://www.wykop.pl/wpis/56490105/czy-dieta-oparta-w-duzej-mierze-na-miesie-pokroju-/201099787/#comment-201099787

#gotujzwykopem #jedzenie #zalesie #keto
arinkao - Sorry nocna ale po prostu musiałam. 
Wykop jest pełen wyjątkowo kretyńskic...

źródło: comment_16170620666QqXnPemiGXP4wxc3XHmCp.jpg

Pobierz
  • 102
@T1oo: Przecież często śmierdzi, nawet źle wygląda, nie mówić o tym że wszędzie się trąbi że jest marnej jakości.
Ty wierzysz że polski sanepid wszystko bada? Oni już udowodnili w czasie pandemii że nic nie robią.

Niezależne badania nad żywnością dowodzą także że 80% jedzenia i picia ma oszukany skład.
@arinkao: wow ale się odpaliłaś XD jak coś trafia do marketu to jest zdatne do jedzenia - koniec i kropka, przestańcie wierzyć w te bajki o mieleniu szczurów xD można się sprzeczać co do jakości, ale takie mięso spełnia normy - zresztą serio #!$%@?, Biedronka sprzedaje trujące gówno i jeszcze nie słychać afery że się pół kraju zatruło? Legit ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Vimez: http://wydawnictwa.pzh.gov.pl/roczniki_pzh/files/pzhissues/id375/Ocena_jakosci_mikrobiologicznej_miesa_mielonego_przeznaczonego_do_sprzedazy_detalicznej.pdf
Badanie jest stare, tego nie zauważyłam, myślę jednak że nie byłoby problemu znaleźć bardziej aktualne.

@powaznyczlowiek: ja jestem non stop odpalona, tu tylko zamuła zawsze, nudne papieże i długo, długo nic ( ͡~ ͜ʖ ͡°). Wiara w te spełniane normy jest zwykłym okłamywaniem siebie, jest zaprzeczeniem dzięki któremu czujemy sie lepiej. Ja lepiej się czuję jak wiem że jem gówno niż jak okłamuję sama
@pokpok: Sam możesz zrobić badania- kup ładną karkówkę, zmiel i rzuć na patelnię. To samo z tym mielonym z dyskontu.
Z niego wypływa 50% wody, śmierdzi i jest niesmaczne. Co do badań to nie wiem czy są aktualne, a powinny być, non stop. Ale jak nikt nie robi badań to przecież wszystko jest gites, prawda? Jprdl...
@pokpok: Ogólnie kupowanie zmielonego mięsa to kiepski pomysł. Jeśli nie masz maszynki, możesz poprosić w sklepie o zmielenie kawałka który wskażesz palcem.

Porównaj kiedyś kolor zmielonego mięsa które jest zapakowane (albo leży zmielone w misce) z mięsem mielonym samodzielnie.
Podejrzewam, że do gotowego mięsa mielonego jest dodawana słonina (która kosztuje grosze) i to jest powodem większych ilości białego koloru w mięsie mielonym poza wzrokiem klientów.