Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Najlepszy kraj do emigracji dla rodziny to...?

Ja pracuję w IT, żona jest inżynierem procesu (praca raczej w produkcji) i patrząc na to co się dzieje w tym kraju mocno myślimy nad emigracją.
Jeśli chodzi o zarobki, to jestem świadomy, że dla programisty Polska jest fajnym krajem, bo zarobki są wysokie,a koszty życia nie aż tak duże, ale nie samymi pieniędzmi człowiek żyje.

I tak się zastanawiam, gdzie ewentualnie uciekać. Który kraj ma jednocześnie sporo pracy w IT, ale jest też przyjazny dla rodzin z dziećmi? Chodzi mi o to, żeby żona nie musiała siedzieć w domu aż dzieci pójdą do szkoły, a były jakieś żłobki i przedszkola w zasięgu (ale nie jak w Polsce, że tylko w teorii są często dostępne).

Jeśli mielibyście wybierać w naszej sytuacji, to jaki europejski kraj byście wybrali?

#pracait #programista15k #dzieci #emigracja #pytanie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6066e6d0419888000b5d32ae
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 27
@CytrynowySorbet: Wątek jest o emigracji i zaletach innych krajów w porównaniu do Polski, więc akurat narzekanie, ze na zadupiu nie ma żłobków niewiele wnosi do dyskusji, bo podejrzewam w mało którym kraju masz żłobki w każdej wiosce.
Średnie i małe miasta w Polsce to są zadupia, nie oszukuj się, wychowywałam się w takim i doskonale wiem jak to wygląda.
@pianinka: Nikt nie mówi o żłobku w każdej wiosce, więc mi tu nie wyolbrzymiaj tego co napisałem, bo w ten sposób manipulujesz. Pisałem o braku infrastruktury żłobkowej poza miastami wojewódzkimi. Z perpektywy Warszafki to może i prowincja wygląda na zadupia, ale tylko z tej. To normalne miejsca do życia.
I nie, pytanie nie było o emigrację. Osoba której odpowiedziałem zapytała co jest nie tak w tym temacie w Polsce, to i
Produkcja w Pl to jest nieporozumienie robie na tokarce cnc obróbka odlewów tak 200-400szt i można powiedzieć za darmo ok 21zl/h brutto w planach mam przejście na IT