Wpis z mikrobloga

Rok temu po raz pierwszy napisałem dłuższy artykuł z serii #nieznaniwf1 dotyczący Kazukiego Nakajimi. Seria ta miała być pisania z nudów, gdyż związku z koronawirusem w świecie F1 nie działo się zupełnie nic. Od dawno interesował mnie los słabych kierowców, oraz małych upadłych zespołów, do tego zainspirował mnie film na Youtube zapominani kierowcy ostatniej dekady, którego teraz nie mogę znaleźć. Z tego powodu postanowiłem na własną rękę coś napisać, początkowo planowałem tylko 3-4 artykuły, które pisałem na spontanie, informacjami jakie miałem w głowie, nawet nie specjalnie korzystałem z jakichkolwiek źródeł, więc można powiedzieć że dałem z siebie mocne 20%. Po czasie jednak wkręciłem się w dalsze pisanie i powstawały nowe wpisy. Przyjąłem niepisaną zasadę opisywania tylko tych kierowców, których pamiętałem osobiście, skąd 3/4 wpisów jest o kierowcach którzy zadebiutowali po 2000 roku, chodź są wyjątki, gdzie cofnąłem się nawet do lat 50. W swojej serii opisałem też zespoły, obok których historii nie dało się przejść obojętnie. Nie dorobiłem się wielkiej widowni, zaledwie 39 osoby obserwujące tag, no ale trudno, samo pisanie sprawia mi przyjemność, nie robię tego dla kasy. Nie przedłużając, przedstawię krótkie podsumowanie moich wypocin.

Powstało łącznie 37 artykułów, z czego 32 było o kierowcach, 3 o zespołach, chociaż tutaj powinno być ich 5 gdyż źle otagowałem artykuły o DAMS i DOME. Pozostałe dwa były tematyczny o przedstawicielach egzotyki w F1.

Najchętniej czytam artykuł dotyczył czeskiego kierowcy Tomasa Enge, który był znany z tego że lubiał sobie zapalić zioło :)
Najsłabiej wypadł wpis o zmarnowanych przez Helmuta Marko kierowcach czyli o Robinie Frijnsie oraz Felixie da Coscie, obaj ci kierowcy zostały opisani w jednym wpisie.

Jakby ktoś chciał przypomnieć sobie do tej pory napisane artykuły

Artykuły o kierowcach
[Kazuki Nakajima]https://www.wykop.pl/wpis/48800013/z-racji-dlugiej-przerwy-w-swiecie-f1-pomyslalem-na/)
Christian Klien
Andre Lotterer
Justin Wilson
Takuma Sato
Luciano Burti
Stephane Sarrazin
Robin Frijns i Antonio Felix da Costa
Sakon Yamamoto
Scott Speed
Sebiastien Bourdias
Tiago Monterio
Sebastian Loeb
Alex Yoong
Vitantonio Liuzzi
Robert Doornbos
Jerome d'Ambrosio
Roberto Merhi
Bruno Senna
Price Bira
Alex Rossi
Tomas Enge
Giedo Van der Garde
Luiz Razia
Anthony Davidson
Narain Kartikeyan
Heikki Kovalainen
Susie Wolff
Kamui Kobayashi
Jos Verstappen
Zsolt Baumgartner
Didier Pironi

Zespoły
Stefan GP
USF1
Life

Oraz dwucześciowy artykuł o egzotycznych kierowcach, który został napisany na trochę z dupy i na siłe Cz1/) i Cz2

Pewnie mało to kogo interesuje ale musiałem zrobić małe # chwalesie :) czy będę pisać dalej? W sumie nie mam planów, ale coś być może się jeszcze znajdzie. Póki co skupiony jestem na daily ciekawostkach, które wymagają zdecydowanie mnie czasu. Dziękuje jeżeli ktoś czyta :)))

#f1
  • 4