Wpis z mikrobloga

#chwalesie

Dwa lata walki - rok na awersji zmarnowany (kolczatka/dławik) a potem prawie cały 2020 na szeleczkach. Powolna praca tylko metodami pozytywnymi, gdzie wszyscy "znawcy" pukali się w głowę, że gdzie agresywny #owczarekniemiecki na szelkach.

Zaczynaliśmy od agresji do ludzi (zwłaszcza mężczyzn i z laską) i agresji do wszystkich psów. Zdarzały się starty z kilkudziesięciu metrów nawet. Spacery były koszmarem, bo mieszkamy w mieście... Do tego ciągłe pobudzenie, nie umiał usiedzieć na miejscu, stres w każdej nowej sytuacji.

Dzisiaj jest jak na filmie - nadal pracujemy, nadal nie jest idealnie, ale to jest po prostu inny pies. Jestem dumna (òóˇ)

#pies #psy #pokazpsa i trochę przewrotnie #niekupujadoptuj
r__k - #chwalesie

Dwa lata walki - rok na awersji zmarnowany (kolczatka/dławik) a ...
  • 46
@r__k: generalnie prace węchowe działają cuda u wielu psów! Możecie dla zabawy potrenować też nosework - ma tę zaletę, że można trenować wszędzie, niezależnie od pogody i obecności pozoranta :b Mamy w grupie jednego samca w typie maliny, który może dalej nie pała chęcią kontaktu do obcych, ale chętnie pobawi się piłką bez podchodzenia ;)
Powodzonka raz jeszcze!
@MacAron: jak ma problem z emocjami, to agility może to podbić ( ͡° ʖ̯ ͡°) ja nawet z komendami mam 10 minut treningu max, bo potem już tylko coraz bardziej rośnie pobudzenie i coraz mniej trafia do tego kudłatego łba...
Dlatego my wybraliśmy coś obniżającego emocje, tu masz rozmowę z naszą trenerką o tym dla kogo nosework/tropienie i w czym może pomóc: https://www.youtube.com/watch?v=HHdOAjj5iaQ&list=PLQNdSSTHwMlxPO9dratSvVXsmyTjAyXHH&index=24&t=72s