Wpis z mikrobloga

To nie jest prawdziwe drzewo. Francuzi robili dokładne zdjęcia i szkice drzew i wysyłali je do fabryk, gdzie robiono idealne ich kopie i pod osłoną nocy podmieniano.


@yosemitesam: Pytanie czy człowieka w środku też podmieniali na sztucznego.
Chyba nie zauważyłeś że to zdjęcie makiety.
Przecież widzę, że to makieta. Napisałem ogólnie o całym dużym procederze, jakim było zastępowanie prawdziwych elementów krajobrazu sztucznymi i umieszczaniu w nich stanowisk obserwacyjnych. Francuzi w czasie pierwszej wojny byli mistrzami w tego typu sztuczkach.


@yosemitesam: Trzeba było napisać o makiecie. Wtedy wszystko by było jasne.
Francuzi robili dokładne zdjęcia i szkice drzew i wysyłali je do fabryk, gdzie robiono idealne ich kopie i pod osłoną nocy podmieniano.


@yosemitesam: To okropne! Jak mogli tak wycinać bezbronne drzewa! Mam nadzieje, że wojna juz nigdy sie nie przytrafi. Nie sądziłam, że to takie okrucieństwo! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@dupasmoka: @LeopoldStaff: @trybik555: Nie pamiętam, gdzie czytałem o drzewach, ale w ksiązce o snajperach z 1956 roku "Celni strzelcy" autorstwa T. Gryca są dwa przykłady sprytu Francuzów. W jednym wypadku sfotografowali kamień przydrożny z napisem wskazującym ile mil było do Paryża, a w fabryce odlano jego metalową kopię pustą w środku. Ten kamień był w strefie niczyjej, pomiędzy okopami obu wojsk. Nocą kamienie zamieniono i wewnątrz tego pustego mógł
@yosemitesam: Niewiarygodne. Pierwsza moja myśl, była, że w przypadku drzewa lepiej bylo by je wydrążyć, ale drążenie łatwo zostać zauważonym, bo jednak zabiera to więcej czasu niż podmianka.

Sprytne.

Dzieki za odpowiedź.