Wpis z mikrobloga

@m0d3_m4_d0wna: Draka. To najlepszy hamak ze zintegrowaną moskitierą dostępny w naszym kraju. używam już trzeciej sztuki, wliczając prototyp.

@szemi: tak, to nowa torba obustronnie rolowana od @CrossoBags i jest świetna. Materiał jest pancerny, obustronne rolowanie ułatwia układanie. Torba siedzi w uprzęży Triglav Packman, która jest wręcz fenomenalnie zrobiona.
@szemi: Niestety mamy problem z dostępnością tego materiału. Jednak jeszcze w tym tygodniu pojawi się wersja w kolorze oliwkowym, a nawet kilka wersji, bo będą także modele o mniejszej średnicy oraz dłuższe. Niestety nie potrafię podać terminu dostępności przezroczystego.
@bibsz: Tak, mam mocowanie do bagażnika. Nie chcę sakw, bo trochę z sakwami pojeździłem na wcześniejszym rowerze i przyjemność z jazdy jest drastycznie mniejsza.
Rozłożenie masy w zwykłych sakwach na przód/tył jest inne - mocno punktowe. Przy optymalnym spakowaniu takiego zestawu z torbami jedzie się świetnie, czerpiąc dalej przyjemność z jazdy rowerem w terenie. Z sakwami jest zdecydowanie większa bezwładność całego zestawu i skumulowanie większej masy w jednym miejscu.
@Afrati: no przy dużych tylnych tak jest.
Przy małych już niekoniecznie - chodzi mi bardziej o to że wielka podsiodlowka to zuo które można zastąpić małymi tylnymi sakwami.
@bibsz: Przed zakupem pożyczałem Toboła w wersji 1 od kumpla, żeby się upewnić co do bujania. Moim zdaniem diabeł tkwi w szczegółach - jeśli wpierniczy się do takiej podsiodłówki na "koniec" butle z wodą, butlę z gazem czy inne ciężkie rzeczy - nie ma siły, będzie bujało.
Jednak po wsadzeniu tam podpinki, kurtki, bluzy, tarpa, hamaka, drobnych akcesoriów - zero problemu, sztywna jak pal Azji. Ciężkie rzeczy idą w środek masy