Wpis z mikrobloga

Oto Chrupka, jest z nami już prawie 2 miesiące. Jak do nas trafiła to był obraz nieszczęścia i rozpaczy (zdj w komentarzu) Ma dwa lata około, w schronisku powiedzieli ze został uratowana z Podlasia z jakieś farmy reprodukcyjnej, pełna traum, i boi się nawet wiatru. Wrogami numer jeden pozostają, dzieci, rowery, mężczyźni i wszelkie przedmioty przypominające kije. Spacery to zło konieczne, najlepiej jest na kanapie blisko swoich ludzi. Czeka@nas długa droga, ale ogarniemy wszystko #pokazpsa #pies #piesel
CalyNaBialo - Oto Chrupka, jest z nami już prawie 2 miesiące. Jak do nas trafiła to b...

źródło: comment_1622563376KiwLM949kDd0JUrSDssJk9.jpg

Pobierz
  • 18
@CalyNaBialo o chłopie, dużo pracy przed Wami. My przygarnęliśmy suczkę zdjętą z łańcucha, przy którym najprawdopodobniej spędziła pierwszy rok życia. Problemy w postaci lękliwości, fly snappingu czy nadmiernej ekscytacja to pol biedy, dało rade temu zaradzić. Najgorszy jest gleboki lęk separacyjny charakterystyczny dla futrzaków po przejściach..., z tym jest mnóstwo pracy i potrzeba dużo czasu, żeby psiak doszedl do siebie. Trzymam kciuki za Chrupka :)
@CalyNaBialo: Ja z moją bidulką miałem jeszcze gorsze perypetie.
Po 3 miesiącach od przybycia podeszła do mnie pierwszy raz tak sama z siebie. Wcześniej podchodziła jedynie gdy miałem na dłoni kawałek jakiejś szynki, leżałem i byłem odwrócony do niej plecami. A i tak takie "karmienie" czasami pół godziny zajmowało. 2 kroki do przodu, zastanawianie się, krok do tyłu, zastanawianie się i tak dalej.
Pierwsze spacery - po prawie roku. Wcześniej próby
mjxxx1 - @CalyNaBialo: Ja z moją bidulką miałem jeszcze gorsze perypetie. 
Po 3 mies...

źródło: comment_162258505255jel1jZSIEBhUiLFssYrd.jpg

Pobierz