Wpis z mikrobloga

Jprdl, wykop tak przetyrał wszystkim banie, że ludzie się tu żalą, że zarabiają 7-8k brutto i im nie starczy na życie i czują się niespełnieni, bo na wykopie co drugi zarabia 15k i tylko takie pieniądze dają poczucie bezpieczeństwa XDDD Można powiedzieć, że jakieś 10k netto to jest "Średnia wykopowa". Może pora przekwalifikować wykop na jakiś portal coachingowy, bo powoli dochodzi do tego, że albo jesteś #przegryw, albo zarabiasz 10-15k i żyjesz jak w bajce. Coś jak w Rosji - albo bardzo bogaci, albo bardzo biedni ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#pracbaza #korposwiat #programista15k #bekazwykopkow #bekazpodludzi #takaprawda
  • 130
@Sok_Mandarynkowy: Różne fora przyciągają różne społeczności. Ludzie na forach dla właścicieli drogich samochodów będą zarabiać dużo więcej niż średnia krajowa. Analogicznie na wykopie jest sporo specjalistów, którzy zarabiają dużo. Stąd wrażenie, że ludzie w Polsce zarabiają dużo, ale jest to wrażenie nie prawdziwe. Po prostu wykopowicze są średnio bardziej zamożni.
@Sok_Mandarynkowy: kto zarabia minimalna ten zarabia. Raczej chodziło mi o to w moim poście, że kwoty na pasku wynagrodzenia mają względne znaczenie i zależą od punktu siedzenia.

Jak byłem na studiach to za 3 tys. Brutto bym się dał pokroić i mając takie wynagrodzenie uznałbym, że chwyciłem Pana Boga za nogi. Natomiast obecnie za 3 tys. Brutto to by mi się nie chciało wstać z łóżka i miałbym skrajną depresje.

Jeżeli
via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
@Sok_Mandarynkowy: no ale jednak jest dużo programistów, wykop to zawsze był portal dla ludzi którzy czują się lepsi od innych xD parę lat temu studiowali na "hehe polibuda" a teraz zarabiają dobre pieniądze

Dużo z nich to buce więc nie mają żadnych znajomych i siedzą na wykopie, zobacz na tag programowanie (może nie teraz ale jeszcze nie tak dawno) zadasz pytanie to zostaniesz zjechany jak na elektrodzie xD