Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Cześć wszystkim.

Maturę pisałem 5 lat temu,ale z powodów osobistych musiałem iść do pracy zamiast na studia. Teraz moja sytuacja wygląda nieco inaczej.
Wyniki,które uzyskałem z #matematyka i #fizyka (rozszerzenia) pozwalają mi na studiowanie kierunków #lekarski w Łodzi lub #informatyka na większości politechnik .
Zastanawiam się co będzie lepszym wyborem. Który z kierunków jest bardziej przyszłościowy ? Wiem że oba są wymagające i ukończenie ich będzie wymagało wiele nauki. Wiem również, że ukończenie studiów nie wiąże się automatycznie z wysokimi zarobkami i będzie trzeba na nie zapracowac. Pasja jest ważna, ale Aktualnie i tak nie pracuje w zawodzie, który lubię.
Proszę o opinie - najlepiej osób które studiowały wspomniane kierunki.
Pozdrawiam

#medycyna #informatyka #studia #25lat #programista #politechnika #matura it

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60c610fe6d4c9c000b10ba6b
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 7
@AnonimoweMirkoWyznania: lekarski to 6 lat studiów, staż i często długa specjalizacja (wiadomo- nieobowiązkowa), a po studiach informatycznych dużo szybciej możesz znaleźć pracę w zawodzie, nawet juz na studiach wakacyjne płatne staże; poza tym to dwa totalnie inne kierunki i lepiej iść po prostu na to, co bardziej Cię interesuje, bo jeśli będziesz się zmuszał to będzie Ci dużo trudniej, a obydwa kierunki są ciekawe i przyszłościowe tylko każdy na swój sposób
@AnonimoweMirkoWyznania: Informatyka, bo klikasz sobie spokojnie w kąkuter, roboty pełno, a jak znasz angielski, to możesz pracować gdziekolwiek na świecie, za 4x większy hajs niż w Polsce. Jak nie czujesz autentycznego powołania do medycyny, to nie pchaj się w to, bo się przejedziesz - kasa wcale nie jest taka fajna jak się typowemu Kowalskiemu wydaje, a z jaką patolą wiąże się ten zawód, to głowa mała (chyba że emigracja od razu,
@AnonimoweMirkoWyznania: Zazdroszczę możliwości, zadaj sobie tylko pytanie czy chcesz kroić/leczyć ludzi. Jeżeli przejawiasz medyczną pasje nie ma co się zastanawiać. Studia do IT nie są potrzebne - materiał akademicki jest tak rozległy że i tak będziesz musiał wspomóc się pasją do nauki w konkretnym kierunku. A i jeżeli wybierzesz IT to raczej bym kierował się na zaoczne + rozpoczęcie pracy. Życie pokazuje że po studiach ludzie na helpdesku nie umieją sobie
@AnonimoweMirkoWyznania: studiuje lekarski i mam na studiach osoby, które rozpoczęły studia w wieku 27-29 lat. Wszystkie trzy to kobiety, dwie maja mężów lekarzy, którzy je utrzymują, natomiast jedna mieszka z rodzicami. Na studiach lekarskich nie da się pracowac nawet na pół etatu (ja np pracuje tylko w weekendy, ale nie byłabym wstanie się z tego utrzymać). Wiec albo potrzebujesz dużych oszczędności na 7 lat (6 lat studiów plus staż za 1930
@elementary20: Nie przesadzajmy z tymi kosztami i pracą. Fakt, na latach 1-3 jest ciężko z czasem wolnym, ale później dużo osób idzie do pracy. Książki można skserować, Scrubsy też można kupić tańsze, a stetoskop nie musi być z Littmana. Znam gościa który jest po fizjoterapii i od 1 roku się sam utrzymuje. Co prawda wygląda jakby się leczył u psychiatry, ale jakoś daje radę xd