Wpis z mikrobloga

Powiedzieliście rodzicom lub komuś z rodziny, lub komuś bliskiemu że macie depresje? Sam od jakiegoś czasu się z tym gównem zmagam ale nigdy nikomu o tym nie powiedziałem, zawsze gdy wychodzę do ludzi zakładam maskę wszystko jest ok bo ciężko dzielić mi się takimi rzeczami, ostatnio właśnie na terapi usłyszałem że powinienem o tym komuś powiedzieć, bo to moja odpowiedzialność, że rodzice niby woleli by wiedzieć że jest coś nie tak z ich dzieckiem itd. A ja jakoś wychodzę z założenia że po co dokładać komuś zmartwień, no i po części boję się ich reakcji i późniejszego traktowania gdybym się z tym podzielił z drugą osobą.
#depresja #samotnosc #psychologia
  • 11
@karbamazepina ciężko określić czy mam dobry kontakt, jest tak że jak jest dobrze to jest dobrze a jak jest źle to źle, ale ogólnie narzekać nie mogę ale czy zrozumieją nie wiem, też nie widzą całości bo widuje się z nimi w weekendy raz na jakiś czas, wiem tyle że w ten weekend powiedziałem w złości odnośnie sytuacji w domu że przez takie zachowanie/traktowanie mam problemy, zapytali jakie to odpowiedziałem że takie
@Kiritsugu1155: Powiedz to rodzicom i znajomym którymi ufasz. Myślę ,że wtedy nie będziesz myślał ,że jesteś sam z tym. Poza tym zobaczysz czy możesz na nich liczyć. Sam nie mam zdiagnozowanej depresji pomimo tego iż mam objawy jej. Czekam na wizyte u psychiatry. Jak powiedziałem swoim że źle się czuję, jestem zestresowany, nie moge spać ,nie widzę sensu w życiu, nic mnie nie cieszy, jestem zmęczony, po za tym zacząłem spać
@Kiritsugu1155: Może zwyczajnie wolisz oglądać TV niż specjalnie iść do kina. Ja bym się w tylko tym nie doszukiwał depresji. Wyszło coś ciekawego w kinach ostatnio? Ja nic nie słyszałem, więc czemu ktokolwiek miałby iść do kina, jak nic ciekawego nie puszczają?