Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Co robić? Nie dostałem się na stacjonarną informatykę i mogę ewentualnie wybrać studia zaoczne...Problem w tym jest taki, że ja #!$%@? umiem z matematyki xd Informatykę wybrałem wyłącznie dlatego, że lubię #programowanie ale z matematyki miałem nawet zagrożenie rok temu ( ͡° ʖ̯ ͡°) Czy warto iść na zaoczną czy lepiej uczyć się programowania dalej na własną rękę i wio do pracy? Boję się, że bez papierka nie przyjmo do kołchozu... #programowanie #programista15k #pracait #pracbaza #praca #studia #studbaza #informatyka #it

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60f68b3b072fc8000a3aeb71
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 63
Jak miałeś problemy z matematyką to matma na polibudzie cię #!$%@?


@omajgydnes: Niekoniecznie. W p0lackim systemie nauczania można ledwo zdawać w LO, a na studiach nie mieć większych problemów, to całkowicie możliwe.

@AnonimoweMirkoWyznania: jak ci poszła matura z matmy? Bo jak też kiepsko to może być faktycznie słabo, jak dobrze to z samych ocen nie wyciągaj czasem żadnych wniosków. Pomyśl o jakichś kursach matmy online typu Brilliant, najlepiej po angielsku
@LazyInitializationException: pracuję nie jako programista, ale inny specjalista w IT od wielu lat i tytułu nie mam, bo już wtedy okazało się, że jest niepotrzebny. Wszyscy moi znajomi najpierw pracowali, a potem się uczyli na uczelniach. Uczelnie nie są szkołą programowania, a bootcampy to często scam. W ogóle uczelnie raczej słabo przygotowują do pracy w branży IT.

@AnonimoweMirkoWyznania: idź na gówno uczelnię na kierunek jakoś informatyczny i ucz się na
ciekawe czy wszyscy którzy ci piszą, ze studia są niepotrzebne i żebyś uczył się na własną rękę znaleźli pracę jako programista bez studiów czy po prostu powtarzają to co usłyszeli od naganiaczy na bootcampy xD


@LazyInitializationException: to fakt, ze dostałem ze studiami.

Ale znam kilku ludzi którzy po prostu ogarniali jakiś temat i dostali się na juniora, a potem to juz doświadczenie ich pchało. Nikt dalej po juniorskim nie pyta o
@AnonimoweMirkoWyznania: byłem całkiem dobry z matmy w całkiem mocnym liceum (podstawowa matura na 100%, jednak rozszerzenie poniżej 50%) i na studiach matma mnie dojechała i odpadłem już w styczniu. Szkoda nerwów na to, ogarniesz bez nich.
@AnonimoweMirkoWyznania: pomijając kwestię czy warto iść na studia czy nie. Pamiętaj że studiów nie kończą najmądrzejsi tylko najwytrwalsi. ja trafiłem na infę na polibudę po maturze z historii, a w liceum miałem z matmy 3 ale dało się nauczyć i całek i transformat furiera czy jak mu tam itd. Jeśli bardzo chcesz to dasz radę. U nas więcej odpadło osób przez zniechęcenie niż faktyczne uwalenia
@janowski85: fakt, ze zniechęcenie dobija, ale dodaj, ze wynika ono zwykle z faktu, ze na pierwszym roku taka matma + fizyka to 3/4 dozwolonych ECTS (przynajmniej pare lat temu tak było). Jak uwalisz to potem tysiące zł opłaty za powtarzanie semestru, plus nie możesz tego robić w nieskończoność na dobrych uczelniach.

Da się to nadrobić jak się nie jest idiotą, są korki, można chodzić na konsultacje i ktoś cię w końcu
@AnonimoweMirkoWyznania: Do roboty na juniora, tylko najlepiej dobrze wybierz język w którym chcesz dłubać i trzymaj się go przez parę lat żeby zostać pro. Wypłata w pierwszej pracy może być niska i musisz to zaakceptować, ale jak dobrze ogarniesz to po roku się dogadasz albo zmienisz firmę za większą stawkę
@iAmTS: za moich czasów z 10 lat temu warunek kosztował 350zl i można było mieć do 3 warunków na semestr jak więcej to cofka. Zgadzam się że matmy było od groma bo polibuda wywodziła się z wyższej szkoły elektroniki więc tym dziadkom profesorom trzeba była nastukać godzin ale serio uważam się za matematycznego debila więc op da radę jak się przyłoży
@AnonimoweMirkoWyznania informatyka na studiach to głównie matematyka zwłaszcza na 1 i 2 roku więc jak chcesz zmarnować czas to śmiało

Jak chcesz programować to ucz się programowania, w pracy nikt nie zwraca uwagi na studia tylko na to co umiesz a papier możesz mieć nawet z geodezji xD (chociaż tam też jest głównie matematyka)

Lepiej wybierz sobie inny kierunek to przynajmniej papier będziesz miał po 3 latach