Wpis z mikrobloga

Mirki pomóżcie. Mam problem z włączaniem samoistnym komputera, wiem jaki proces za to odpowiada(Reboot Ac) jednak nie mogę go edytować w harmonogramie zadań. Gdy chce w jakikolwiek sposób edytować to system chce "Wprowadź informacje o koncie użytkownika potrzebne do uruchamiania tego zadania." natomiast nie działa żadne hasło i nazwa użytkownika. Wyskakuję informacja "Harmonogram zadań nie może zastosować zmian. Konto użytkownika jest nieznane, hasło jest niepoprawne lub konto użytkownika nie ma uprawnień do modyfikowania zadania"
Próbowałem już kilku sposobów: uruchom jako administrator, PsTools, pełnego dostępu do pliku zadania i nawet utworzyłem nowe konto administracyjne ale żaden nie działa. Da się coś z tym zrobić? Pomocy!()

#windows #windows10 #pytaniedoeksperta
  • 7
@Sykol: W 90% przypadkach uruchamianie jest spowodowane albo windows updatem (to można wyłączyć edytorem zasad grupy) albo Wake on Lan, co wyłączysz w ustawieniach karty sieciowej / biosie.
Jesteś pewien że to nie ten przypadek?
@Acri: Sprawdziłem w dzienniku systemowym zdarzenie w kategorii "Power Troubleshooter" i tam jest wymienione dokładnie to zadanie " WakeSourceText System Windows wykona zaplanowane zadanie „NT TASK\Microsoft\Windows\UpdateOrchestrator\RebootAC”, które zażądało wznowienia komputera ze stanu uśpienia. "_ Czyli jest to związane z Updatem tylko jeśli wyłącze svchost w usługach to rozumiem, że już nie będzie się sam aktualizował?
@kaktuseek Symptomy niestety od dawna tylko teraz usiadłem do tego. Tak dawno, że nie wiem
@MrAndy: Dzięki! Nie pomyślałem aby z tej strony to ugryźć i zafiksowałem się na "Reboot AC". Sprawdziłem teraz i miałem ustawione "Tylko ważne czasomierze wznawiania" dałem teraz "wyłącz". Może problem rozwiązany!