Wpis z mikrobloga

@Pawcio_Racoon: moglbys tak po krotce opisac co tu jest nie tak - bo lubie takie wpisy zawsze to zwieksza swiadomosc i uchroni przed takimi partaczami ( ͡° ͜ʖ ͡°) u mnie byla kiedys ekipa ktora zaczela remont od polozenia paneli - na drugi dzien zostali wy*ebani z wielkimi pretensjami bo w Norwegii tak robili i bylo git :D
  • Odpowiedz
@Reinspired: Obróbka z boku komina powinna iść pod dachówkę i listwa wcięta w komin ,jako dodatkowe uszczelnienie taśma rozprężna, prosta robota . A tutaj ktoś nie poradził sobie z tą obróbką, posklejali taśmami, silikonami, uszczelniaczami, inwestorska wydała kilka tysięcy a leje się jeszcze bardziej niż się lalo.
  • Odpowiedz
@Pawcio_Racoon: a tak w ogóle w czym są lepsze dachówki od blachy oprócz stylówy?


@Pawlu10: Tym ze jak deszcz napierdziela to nie słyszysz walenia jak grochem o blachę, a w słońcu na poddaszu nie robi sie piekarnik
  • Odpowiedz
@szokram: @Pawcio_Racoon: A jak wygląda sytuacja z gontem? Mam takie dwie rurki od wentylacji obok siebie i też to robiły najprawdopodobniej jakieś majstry, bo przy większym deszczu po nich leci (po zewnętrznej)- już tam kitowałem uszczelniacze i papy w tubie, a w sumie nie wiem jak to powinno być tak "po bożemu" zrobione - wyciąć kawałek gontu i OSB pod nim, sam gont czy nałożyć nowy?

W ogóle to prawda,
  • Odpowiedz
@Pawlu10: dachówka jest o wiele trwalsza na „normalne” warunki pogodowe, ale jak będzie grad jak pieść to potrzaska i narobi szkód.
Reszta jak napisał @szokram, ale jest pokrycie często niedoceniane, trwałe, szczelne i tanie w wymianie na nowe, to gont.
Ogólnie ważne aby było dobrze zrobione, a to dzisiaj jak widać, dla niektórych trudne zadanie ;)
  • Odpowiedz
A znajdź teraz dobrych fachowców, szukać z świeczką.
Ostatnio zleciłem z "polecenia" ekipie zrobienie łazienki, tak docieli gres że masakra, do łazienki użyli kartongipsu który nie jest do łazienki. Mimo że odliczyłem im za nowe płytki i nie zapłaciłem za robociznę to jestem 4k w dupę
  • Odpowiedz
@szokram: a od papy i gontów?


@4pietrowydrapaczchmur: Nie mam pojęcia, napisałem z własnego doświadczenia. Kiedyś mieszkałem w domu pokrytym blachą i pomimo wełny była masakra. Teraz mam dachówkę i izolację pianą i jest super. W największe ulewy jest cicho, a po ostatnich upałach robiłem coś na strychu i było przyjemnie a nie jak w piekarniku.
  • Odpowiedz