Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 45
Jakie to jest #!$%@? podłe

Ludzie się mnożą bez opamiętania, a potem w internecie robią filmik jaki biedny ale zaradny dzieciak + smutna muzyczka. Tak #!$%@?, zaradny bo jego rodzice nie byli najwidoczniej, na dodatek jaki on ma pogląd na życie? Katorga od wieku dziecięcego.

Pluje na ryj każdemu kto wypuszcza bachora na ten świat bez 100% pewności że będzie mieć lepsze życie niż on sam.

Aaa no tak, zapomniałem, przecież ktoś musi szklankę wody podać na starość, to jednak zróbmy jeszcze jednego.

Link do video: https://vm.tiktok.com/ZMRY75A5e/

Post na reddit odnośnie tego: https://www.reddit.com/r/nextfuckinglevel/comments/p8zxbt/guy_helps_11_year_old_that_takes_care_of_his/?utm_medium=android_app&utm_source=share

#antynatalizm #natalizm #dzieci #rodzina #rodzice #wychowanie #bieda #tiktok
  • 22
@PolskiCzarnuch:
Od dłuższego czasu triggeruje mnie strasznie, że w takich sytuacjach ma miejsce tylko (słuszne) współczucie wobec dziecka, a kompletny brak krytyki nieodpowiedzialnych rodziców. Jeszcze baran jeden z drugim powie że w tej szopie narobił sobie piątkę dzieci "z miłości", aż samo się na usta ciśnie że z miłości to ich baranie nie powinieneś robić.
@PolskiCzarnuch:
To prawda, przeraża mnie, że takie podejście bezrefleksyjnie występuje nawet dzisiaj, geniusz jeden z drugim pisze że on to pierwszy telefon dostał w liceum więc niech dzieciak nie narzeka że nie ma smartfona, mimo że wszyscy koledzy mają. Co tam że nawet w latach 00' już niemal standardem była w domu jakakolwiek konsola czy prosty komputer, i dzieciak bez takiego sprzętu nie miał nawet o czym pogadać z rówieśnikami (
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@PolskiCzarnuch: jakby wszyscy byli bogaci to nikt nie byłby bogaty. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@little_muffin:

Taka filozofię mają milenialsi... Czy mieszkanie, świeże auto i wakacje raz do roku to tak wiele? Zwłaszcza patrząc na postęp technologiczny między pokoleniami?

Z nieruchomosciami jest w obecnym przypadku jak z końmi. Kiedyś każdy biedak miał konia, nikt nie miał auta. Teraz każdy biedak ma auto, konia mają bogaci.

Kiedys mieszkanie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@PolskiCzarnuch: przecież to by było #!$%@? nudne i przewidywalne jakby wszyscy mieli identyczne życia. Serio chciałbyś identycznie życ co twoi wszyscy koledzy? Szczytem twoim marzeń jest mieszkanie auto i wakacje? XDddd
@little_muffin:

Nigdzie nie napisałem że chciałbym żeby wszyscy żyli tak samo. Przeczytaj mój komentarz parę razy proszę, mówię tylko że łatwość zdobycia nieruchomości (a.k.a dachu nad głową) drastycznie spadła w ciągu ostatnich 30lat.

I tak, moje obecne marzenie to
@little_muffin:

sama mam ten problem, ale twierdzenie, że tylko milionerzy, albo ludzie z 3 mieszkaniami inwestycyjnymi mogą się rozmnażać jest z czapy xD

Rozmnażać się mogą wszyscy, zapewnić fajne dzieciństwo, i łatwy start w życie z jakimiś lepszymi perspektywami niż zapierdzielanie całe życie na własny kąt mogą raczej tylko milionerzy(w obecnych czasach milion złotych to nie jest już jakaś fortuna i raptem jedno większe mieszkanie w mieście wojewódzkim za to kupisz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@PolskiCzarnuch: sama mam ten problem, ale twierdzenie, że tylko milionerzy, albo ludzie z 3 mieszkaniami inwestycyjnymi mogą się rozmnażać jest z czapy xD

@little_muffin:

Dużo sobie dopowiadasz, nigdzie nie napisałem że mogą się rozmnażać tylko milionerzy. Stwórzmy warunki żeby zwyczajna klasa średnia była znów w stanie zapewnić swoim dzieciom dobra i stabilna przyszłość. A potem resocjalizujmy i uczmy klasę robotniczą że póki osoby w niej będące z niej nie wyjdą
@PolskiCzarnuch: i nie wiem co zmienia to, że mam różowy pasek. Sama chociaż dobrze zarabiam to nie stać mnie na te trzy rzeczy. Ale bawi mnie takie jęczenie, że to wina rodziców i zazdroszczenie tym, którzy mają dzianych rodziców. Poza tym takie bogate dzieciaki też są w szkole dręczone, okradane, itp. więc tutaj nie przewidzisz gdzie się wpisujesz.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@PolskiCzarnuch: i nie wiem co zmienia to, że mam różowy pasek. Sama chociaż dobrze zarabiam to nie stać mnie na te trzy rzeczy. Ale bawi mnie takie jęczenie, że to wina rodziców i zazdroszczenie tym, którzy mają dzianych rodziców. Poza tym takie bogate dzieciaki też są w szkole dręczone, okradane, itp. więc tutaj nie przewidzisz gdzie się wpisujesz.

@little_muffin:

Czemu ty ciągle wpisujesz w moje poglądy jakieś swoje wymyślone historie
hcesz mi powiedzieć że dzieci z bogatych domów też mają źle w życiu bo są okradane w szkołach? Serio?


@PolskiCzarnuch: no jak jesteś mobbingowany cały okres szkolny to może się to mega źle zakończyć, łącznie z depresją i śmiercią. Kasa nic nie gwarantuje.

Podczas gdy rówieśnicy z biedniejszych rodzin muszą uważać na kałuże w zimie bo jak zmocza buty to drugiej pary żeby wyjść z domu nie ma.


w domu u
Na prawdę? Jesteś tak ślepa ze nie widzisz sytuacji politycznej? Ile lat ma najmłodszy polityk będący w rządzie który ma coś do powiedzenia chociażby trochę niezależnie od swoich przełożonych?


@PolskiCzarnuch: a co ty myślisz, że zmiany się wprowadza w 5 minut? Przecież pozycje wszędzie buduje się latami.

Stwierdziłaś że dobrze zarabiasz ale nie stać cię na żadna z tych trzech rzeczy - to w takim razie zarabiasz dobrze na jakie standardy?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Na prawdę? Jesteś tak ślepa ze nie widzisz sytuacji politycznej? Ile lat ma najmłodszy polityk będący w rządzie który ma coś do powiedzenia chociażby trochę niezależnie od swoich przełożonych?


@PolskiCzarnuch: a co ty myślisz, że zmiany się wprowadza w 5 minut? Przecież pozycje wszędzie buduje się latami.


Stwierdziłaś że dobrze zarabiasz ale nie stać cię na żadna z tych trzech rzeczy - to w takim razie zarabiasz dobrze na jakie standardy?
Co do statystyk zarobków - jeśli statystyka ci powie ze jesteś w top 1% najlepiej zarabiających, ale nie będzie cię stać na obiad na mieście, to dalej będziesz happy?


@PolskiCzarnuch: nie wiem skąd wziąłeś tę korupcję. Nie mówię, że jestem zadowolona, ale zawsze dążę do poprawy sytuacji materialnej. Zamiast narzekać. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Niesamodzielny xd nic nie wiesz o mnie.

Jesteśmy podobni wiekowo, ale ja zaczynałem