Wpis z mikrobloga

Update Praktykantki na grafice po 2 tygodniach z tego wpisu
Dzisiaj pobiła samą siebie. Poprosiłam ją żeby przerobiła logo na potrzeby infografiki dla klienta. Opisałam dokładnie czego potrzebuje, poprosiłam ją o wycięcie tła i przekolorowanie loga na biało i nawet mówiłam żeby to zrobiła w photoshopie bo nie potrzebujemy vectora.

Po pół godziny ciszy podeszłam do jej monitora bo chciałam zerknąć czy już skończyła i wiecie co? Zaczęła ręcznie odrysowywac całe logo w ilustratorze… na moje pytanie co robi odpowiedziała „No przerabiam”. Ostatecznie się #!$%@?, wzięłam jej myszkę i sama przerobiłam to logo w 5 sekund. Po tym jak pokazałam jej dokładnie krok po kroku co należało zrobić wszystko podsumowała „aha to ja nie wiedziałam, bo ja nie umiem w photoshopa” … przypomnę to dziewczyna po 3 latach studiów i 2 tygodniach praktyk gdzie wielokrotnie jej mówiłam, ze jak czegoś nie umie lub nie rozumie to niech mówi ja chętnie pomogę, a dziewczyna jedyne co robi przez 8 h praktyk to siedzi na telefonie i robi zadania na maksymalnie godzinę przez dwa dni…
Dla niej nie ma nadziei.
#grafika #pracbaza #zalesie
  • 25
@nairoht: Będę pisać takie rzeczy żeby ludzie się w końcu nauczyli, ze samym siedzeniem na dupie niczego się nie nauczą, a tylko irytują swoją osoba innych który chcą się uczyć i coś osiągnąć.
@kaslapek: Ale takowego nie mieliśmy od klienta. Otrzymaliśmy plik jpg, który miał być umieszczony pod infografiką. Klient poprosił o przystosowanie go do infografiki, która lądowała na Instagram to po cholerę robić vektor skoro można zaznaczyć grafikę po wycięciu ctrl i wypełnić na dany kolor?
@funeralmoon: Twoim zdaniem jak mam podchodzić dobrze do szkolenia, skoro szczegółowe instrukcje tego co powinna zrobić nie raz nie dwa spisane na kartce są przez nią olewane? Za nim zostało jej powierzone jawkikolwiek zadanie zrobiłam wywiad z czego potrafi korzystać, a co sprawia jej problem. Na początku uparcie twierdziła, ze umie w ilustratora, No to dostała zlecenie na ilustratora, po czym blednie przygotowała pliki, pracowała na złej przestrzeni barwnej (zamiast cmyk