Wpis z mikrobloga

Hej,
Od dwóch dni borykam się z decyzją zmiany pracy.
Aktualnie pracuje w typowym supporcie lokalnym w dużej spółce państwowej, rozwój tutaj marny ale za to stabilne godziny 7-15, kasa 5500 do ręki (Warszawa), niskie perspektywy awansu oraz podwyżki, za to mam Barbórkę (13 pensja), premie roczna 40% wypłaty raz w roku, ewentualne premie uznaniowe. Dodam, że praca głównie z biura, pojedyncze dni z domu.
I teraz zostałem zaproszony na remizę o prace na Stanowisko L1 Security Engineer, dla dużej firmy Izraelsko Amerykańskiej, C…reason. Wygrałem rekrutacje i dostałem propozycje przejścia, ale uwaga pierw pracuje w firmie zewnętrznej na umówię o prace za 8500 brutto co daje mi 6670zł netto z PIT do 26 roku życia, benefity to standard lekarz, multisport i ubezpieczenie, sporadycznie prezenty świąteczne (bon na 300zł). Praca jest w stricte inna od tej, którą wykonywałem dotychczas, nigdy nie miałem styczności z Cyberbezpieczeństwem, firma gwarantuje nam 3 miesięczne szkolenie cyber, potem 4 miesiące szkolenia i nauka firmy dla której będziemy pracować. Zostałem poinformowany, że po około roku albo półtorej zazwyczaj domyślna firma zatrudnia u siebie, lub nawet awansuje ma L2. Praca jest zmianowa 10-18 18-2 w nocy, z weekendami i świętami. Oczywiście w pełni zdalna. Mam 24 lata i mocno rozważam jednak przejście w celu obrania konkretnej ścieżki zawodowej, nie łączyłem jej nigdy z CyberSecurity, bardziej z administrowaniem, ale chętnie bym spróbował. Czy generalnie ta gałąź jest rozwojowa i mogę liczyć na dużo więcej? Czy zostali byście tu gdzie jestem czy przeszli?

#pracait #cyberbezpieczenstwo #cybersecurity #praca #rozwojzawodowy #pracbaza #it #helpdesk #servicedesk
  • 27
@zuligarson: z jednej strony tutaj mam te bonusy a tam bym zarabiał więcej sumarycznie miesiecznie i rocznie, jedynie jest tem strach przed tym ze nie podołam, chociaż zawsze po jakimś okresie czasu w nowej pracy odnajdywałem się i nie miałem problemu
@NUkz: Nie bardzo rozumiem co masz na mysli mowiac support lokalny ale jeśli to jest ServiceDesk/HelpDesk to ja bym uciekał przy pierwszej możliwej okazji (sam zreszta tak zrobilem)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@NUkz: bonusy rodem z panstwowek sa po to zeby cie zmylic i zebys zostal w tej firnie. Czasami warto nawet sie cofnac z finansami zeby czegos sie nauczyc nowego i pojsc dalej
@zuligarson: właśnie, to bardzo trzyma mnie. A tam miałbym możliwość wyszkolenia się w kierunku cyber.
@SoSexi: Pracuje w helpdeskach 4 lata właśnie, w różnych firmach od początku kariery, dlatego też perspektywa zmiany jest jednak lepsza.
@zuligarson: z jednej strony tutaj mam te bonusy a tam bym zarabiał więcej sumarycznie miesiecznie i rocznie, jedynie jest tem strach przed tym ze nie podołam, chociaż zawsze po jakimś okresie czasu w nowej pracy odnajdywałem się i nie miałem problemu


@NUkz: dasz radę. Też taki kiedyś byłem, a teraz nawet jak nie mam kwalifikacji to się pcham i mówię, że się nauczę i jeszcze nigdy nie zawiodłem oczekiwań. Serio,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@NUkz: cyber security to chodliwa branża i jeśli masz szansę się w nią wbić to na pewno nie pożałujesz. Ja jednak bym się martwił o tę dziwną formę zatrudnienia najpierw w firmie zewnętrznej. Czy to jakaś forma optymalizacji podatkowej przez głównego pracodawcę?
@skydancer: outsourcing, standardowo. Pierw miałem rozmowę z jedna firma a potem z firma docelową. Tam facet wyjaśnił, że pierw sobie kształcą ludzi w tej firmie zewnętrznej a potem przechodzisz do nich jak już się wdrozysz. Generalnie mi to jakoś nie przeszkadza. Pracowałem w poprzedniej firmie gdzie mieliśmy takie same zasady, jak byłeś świeżym pracownikiem to przychodziłeś z firmy zewnętrznej, pracowałeś z rok i dostawałeś umowę od naszej firmy z jeszcze lepszymi