Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 44
Z racji tego że wczoraj wywiązała się fajna dyskusja pod filmem Pana Kuby. To dziś również nawiązując do kolejnego filmu, mam do was pytanie:

Co ciebie powstrzymuję, żeby odkładać już nawet nie 70 zł dziennie ale powiedzmy 40-50. Co w przeliczeniu daje nam ok 1200-1500zł miesięcznie.

Zapraszam do dyskusji.
Do roboty.
Trzymajcie się lecimy.

#kubamidel #rozwojosobisty #coaching #pieniadze #pracbaza #praca #oszczedzanie #oszczednosci
DarkZizi - Z racji tego że wczoraj wywiązała się fajna dyskusja pod filmem Pana Kuby....
  • 110
  • Odpowiedz
@DarkZizi: 1200-1500 miesiecznie odkladania to bardzo malo,tu raczej nie ma o czym dyskutowac. Takze odpowiadajac na pytanie, nic mnie powstrzymuje bo odkladam znacznie wiecej
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Co ciebie powstrzymuję, żeby odkładać już nawet nie 70 zł dziennie ale powiedzmy 40-50. Co w przeliczeniu daje nam ok 1200-1500zł miesięcznie.

@DarkZizi: "Co ciebie powstrzymuje" sugeruje, jakoby był to stan domyślnie pożądany. A może komuś zwyczajnie na tym nie zależy?
  • Odpowiedz
@DarkZizi: ja zadam inaczej pytanie. Co cie powstrzymuje przed zostaniem fryzjerem i kasowaniu 30zl za 20minutowe strzyzenie? Oprocz smutnego janusza, kiedy zaniesiesz wypowiedzenie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Dominująca wypłata w polsce to 2300 netto.


@hamuj_sie_hamuj_sie: @DarkZizi: @Geldon: Wiecie czym jest dominująca pensja? Znacie w ogóle kogoś kto zarabia 2300 zł netto? Skąd w ogóle wziął się ten mit o minimalnej krajowej?
Midel to jest gość, który ma spore imperium nieruchomościowe. Niestety w Polsce zamiast brać przykład z takich ludzi, lepiej jest ich ośmieszać ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Koszt i utrzymanie jachtu to
  • Odpowiedz
Co ciebie powstrzymuję, żeby odkładać już nawet nie 70 zł dziennie ale powiedzmy 40-50. Co w przeliczeniu daje nam ok 1200-1500zł miesięcznie.


@DarkZizi: Nie bardzo rozumiem o co chodzi z tą ideą oszczędzania. Zarabiam, opłacam podstawowe koszty życia, rachunki, jedzenie itd A to co mi zostaje to po prostu dalej leży na koncie. Po co miałbym przelewać miesięcznie jakąś kwotę na jakies inne konto oszczędnościowe czy coś w tym stylu?
  • Odpowiedz
@Geldon: a po co ma kupować i z wiekiem tracić na wartości, męczyć się z serwisem i ponosić koszta amortyzacji jak prawdopodobnie użyje tego jachtu raz do roku. Taniej jest wypożyczyć. Tak samo sportowe luksusowe auto. Wypożyczasz, znudzi sieensie zabawka i oddajesz pożyczając nowa nie ponosząc wszystkich kosztów. Dla mnie całkiem logiczne. Tylko biedak myśli inaczej
  • Odpowiedz
@Nester86: to czemu opowiada o inwestowaniu i pieniądzach na wypożyczonym jachcie? Po co? Żeby wzbudzić przekonanie ze jego rady są dobre bo siedzi na wypożyczonym jachcie? Gdyby jego rady były tak dobre jak o nich opowiada to kupiłby sobie ten jacht i nikt by się go nie czepiał.
  • Odpowiedz
@DarkZizi: Ogólnie kouczing to gówno, ale prawda jest taka, że w życiu ma się albo kremówki, albo wymówki. Jeżeli jesteś biedny i chcesz być bogaty to przecież jedyną drogą jest nieustanny rozwój aż to osiągniesz.

Czy to jest łatwe w antyludzkim kraju? Nie. Ale jeżeli to jest twoje prawdziwe marzenie to chyba lepiej coś w tę stronę kombinować niż płakać na wykopie, że nie zgadzasz się z jakimś pajacem
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Thecule: Powstrzymuję mnie to że nie chce zostać fryzjerem, z partnerką oszczędzamy gdzieś 3/4 tych 70 zł Dziennie i nie narzekamy. Oczywiście zawsze człowiekowi mało. Ale jakbym napisał że jest dramat to bym zgrzeszył.

@Chris_Karczynski: No czyli oszczędzasz to dobrze.
  • Odpowiedz
@rybsonk: na jego kanale wielokrotnie mowi jak zaczynal w malej firmie sprzedajacej tkaniny, pozniej zaczal pracowac tam jako przedstawiciel handlowy z mala podstawa i zaczal jezdzic wszedzie lacznie ze Slowacja, Czechami itp.
Zalozyl szkole jezykowa, wlasna marke odziezowa - wszystko w kredycie i pozniej juz to poszlo.
  • Odpowiedz
@borjaki: To zależy ile zarabiasz, jak masz 10k to pewnie mało. Jak ktoś zarabia 2,5k to nawet 1200 to już bardzo dużo dla niego.


@uytx: mi bardziej chodzilo o same wartosci. 1200 miesiecznie to 14,4k rocznie odlozone. To przez 5 lat 72k - tyle mniej wiecej kosztuje wysmiewana na wykopie Dacia Duster. Jest to tez kwota ktora nie starczy na 20% wklad wlasny do mieszkania za 400k( czyli w Warszawie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Urajah: Zauważ że ja nigdzie nie płaczę zadaje tylko pytanie w poście, ewentualnie odpowiadam innym użytkownikom portalu na zadane pytania. Staram się nie wylewać żali w tych postach.
  • Odpowiedz
@DarkZizi: Nie rozumiem tej burzy. Facet ma racje, jak wszystko wydajesz i nic nie oszczędzasz, to nigdy nic nie będziesz miał. A możliwości jest mnóstwo, bo wiele osób jest mało ambitnych, nie chcą ryzykować. Może Polska to nie najlepsze miejsce na swój biznes, ale przecież w XXI w. opanować jakiś język obcy to nie jest rzecz niemożliwa. Zresztą, po co ja się tutaj pocę, zaraz sobie włączę serial co ma 12
  • Odpowiedz
@DarkZizi: A najistotniejsze w życiu to inwestycja w siebie. Cokolwiek, aby wyróżniać się na rynku. To moim zdanie chyba jest najtrudniejsze, bo wymaga od ch...a samodyscypliny. No i nie oszukujmy się, 5-10 lat ostrej nauki (w zależności od zawodu) i potem tylko odrywanie kuponów. Oczywiście jakieś tam zawsze będą updaty w danym zawodzie, ale dla średnio ogarniętej osoby, choc trochę ambitnej, do zrobienia.
  • Odpowiedz