Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 44
Z racji tego że wczoraj wywiązała się fajna dyskusja pod filmem Pana Kuby. To dziś również nawiązując do kolejnego filmu, mam do was pytanie:

Co ciebie powstrzymuję, żeby odkładać już nawet nie 70 zł dziennie ale powiedzmy 40-50. Co w przeliczeniu daje nam ok 1200-1500zł miesięcznie.

Zapraszam do dyskusji.
Do roboty.
Trzymajcie się lecimy.

#kubamidel #rozwojosobisty #coaching #pieniadze #pracbaza #praca #oszczedzanie #oszczednosci
  • 110
jak zaczynał, to imo całkiem spoko się go słuchało. Mówił o wyliczeniach dla nieruchomości którą kupił, o tym, żeby za wysoko nie celować, bo praca to nie jest sens, życia, etc. A teraz to mu się wrotki odpieły do końca i #!$%@? takie głupoty jak wyżej. Jeszcze jak się słucha jego dyskusji z kimś tam o giełda vs. nieruchomości, to już w ogóle witki opadają, bo gościu jest ślepo zapatrzony w swój
@DarkZizi: W wypowiedziach takich kołczów uderza mnie jedno. Oni zawsze celują w grupę kilka poziomów niżej niż są. Mnie też byłoby super łatwo mówić dziś 20 latkowi co powinien robić, jeszcze zwłaszcza jak nie wiem nic o warunkach w jakich żyje i jakie ma. Jak typek jest takim łał finansowym specjalistą to niech idzie te pierdy tłumaczyć maklerom giełdowym dla których strata 20k w tydzień to nie problem tylko ryzyko zawodowe
@Mmmkurla: Dokładnie!
Dziękuję Pan kołcz, jak renkom odjoł, to znaczy dodał!
Miliarderzy go nienawidzą, odkrył prosty trik, sprawdź jaki!

Macie ręce i głowę, to sobie radźcie!


Forbes nie nadąża aktualizować listy najbogatszych ludzi na świecie, tak szybko stają się milionerami i tryhardami, bo odkryli, że mają ręce i głowę i sobie radzą!


W następnym odcinku, Pan kołcz radzi jak zbudować dom.
Na ziemi jest tyle piachu i wody, radźcie sobie!

W
@HonyszkeKojok: Gorzej jest z tym że potem ludzie nasłuchają się podobnych pierdół i myślą że będą zarabiać miliony na sprzedaży długopisów na Allegro. Takich kołczów jest multum i ludzie na serio potrafią spędzać godzine na słuchanie takiego bajdurzenia, jak zobaczysz biznesowe koła studenckie to tam większość gada podobne głupoty mimo że niektórzy nigdy nie mieli żadnej pracy, to już jest powoli jak sekta. Na szczęście życie bardzo szybko potem weryfikuje takich
@DarkZizi: No nie wiem, chociażby to że zarabiam niecałe 3500 do ręki. I raczej nie widzę możliwości do zmiany roboty, czasami wpadną zleconka na grafiki, strony internetowe.
Więc odłożyć 1500 zł samemu jak zarabiam 3500 to czasami ciężko ale się udaje.

No ale kawalerka na zadupiu w Krakowie mnie kosztuje ze wszystkim już 1600 miesięcznie
Do tego internet + telefon
Jedzenie
Paliwo do auta.
No ciężko, teraz zauważam że w Polsce
@DarkZizi: no dobra mogę odłożyć ale ja dzisiaj mam 30 lat. Jak miałem 20 lat to miałem 600 zł na miesiąc pracując w weekendy i z tego musiałem kupić bilet miesięczny, i zjeść coś na mieście żeby na uczelni na studiach dziennych z głodu nie umrzeć.
a co powstrzymuje tego typa z filmu przed kupnem takiego jachtu i musi wynajmować na filmiki?


@Geldon: Ekonomia. Jachty trzeba gdzieś trzymać, transportować, ubezpieczać, serwisować.

Jeśli nie pływa często, to zakup jachtu jest nieekonomiczny. Zwłaszcza, że samo wynajęcie do pokręcenia filmów kosztuje grosze, bo odchodzi koszt spalonego paliwa.
@DarkZizi: Nie wiem skad hejt akurat na tego typa. Pracowal jak koń pociagowy, nie jest z bogatej rodziny - udalo mu sie, nie kazdemu z nas to jest dane ale wynika to bardziej z indywidualnych przeciwskazan ktore on probuje naprostować.
Wiadome jest to ze wiekszosc nie jest w stanie tyle odkladac ale byc moze zmotywuje to niektorych do ciezszej pracy.
Sam mam 32 lata, w wieku 18-22 lat pracowalem po nascie
@Gniewek89: On akurat jest z dość zamożnej rodziny, z tego co pamiętam lekarzy, sam o tym mówił w którymś z pierwszych filmów. Nikt mu nie zarzuca że nic nie robi i każdy wie że żeby zgromadzić taki majątek trzeba #!$%@?ć, tylko o to że jego filmy ostatnio stały się mocno przewidywalne i opierają się właśnie na podobnym #!$%@? co ci wszyscy gówno kołcze typu żeby zarabiać milion musisz wstawać rano. Sam
@igik1234: Mam podobnie ale bardziej mysle ze po prostu temat sie skonczyl - po prostu trzeba #!$%@? i o ile nie jestes nowym widzem to juz nic wiecej nie wyciagniesz z tych filmow.
Sam po sobie widze ze im dluzej odkladam tego typu dzialania to ciezej sie zebrac do czegokolwiek ale #!$%@? i rozczarowanie raczej czuje do siebie a nie obwiniam calego swiata jak wiekszosc naszych portalowyvh kolegow.
Pozdr ( ͡