Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Po skończeniu 18 wyjechałem do #praca w DE. Po prawie 10 latach pracy "bez umowy" wróciłem do PL do domu rodzinnego w Polska B, mieszkam od 2 lat z rodzicami, mamy osobne piętra i jesteśmy niezależni. Opłacam rodzicom wszystkie rachunki, dom wyremontowałem, dach, docieplenie, nowe ogrzewanie. Niczego nam nie brakuje. Pozostało mi sporo ponad 500k w skarpecie z ww. pracy i chciałbym je w cos zainwestować, aby ochronić się przed #inflacja Myślałem na początek za 20% kupić #zloto monety 1 uncjowe bo można je kupić anonimowo. Od 2 lat nie pracuje, żyję z oszczędności i drobnego handlu na olx, można powiedzieć że #neet więc z wiadomych względów nie mogę pewnych rzeczy robić oficjalnie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jakieś pomysły bardziej doświadczonych mirków?

#inwestowanie #inwestycje #pytanie #kiciochpyta #biznes #programista15k

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61600be76240b8000a103bfc
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Przekaż darowiznę
  • 7
mieszkam od 2 lat z rodzicami, mamy osobne piętra i jesteśmy niezależni


@AnonimoweMirkoWyznania: bardzo duży błąd, że 2 lata temu oszczędności nie wpakowałeś w chociażby jedno mieszkanko pod wynajem dla studenciaków. Miałbyś fajny pasywny zysk miesięcznie, a i na czarno mógłbyś to latami ciągnąć.

Osobiście wyczekałbym odpowiedni moment (a był taki w czasie covidu dwa razy) i sporą część zainwestował w dobre spółki dywidendowe na GPW, a część w złote i
ZepsutyBrowar: Z takimi pieniedzmi w obrocie to US wszedzie moze cie znalezc i pozostaje jedynie trzymanie gotowki w czasach inflacji. Sprzedawcy zlota tez sie USowi spowiadaja. Krypto tez moga wysledzic, bo gieldy wspolpracuja ze skarbowka. Na tym etapie to pozostaje Ci chyba tylko albo dobry ksiegowy, ktory odpali sobie wieksza dzialke niz inflacja, albo siedzenie na gotowce.

To jest z reszta powod dla ktorego zawsze odradzalem kombinowania na podatkach na tagu