Wpis z mikrobloga

@Pepcioza:

no ok, ale idąc twoim tokiem rozumowania, to sensowniejsze będzie nie porównywanie ceny końcowej, tylko porównanie np. jaki % tej ceny to są podatki wszelkiego rodzaju.

No brawo to by był bardzo dobry wskaźnik oceny czy benzyna jest droga, a nie jakieś liczby litrów które można kupić za godzinę pracy. Które nic nie mówią o cenie benzyny samej w sobie.

ma na celu wyłącznie pokazanie żelaznemu elektoratowi jak to jest
Dochodzi tu koszt sprzedaży, transportu etc. ale to nadal realniejsze


@Deykun: no nie wiem. Jak policzysz ile ludzi pracuje przy paliwie na drodze od rafinerii do baku twojego silnika to możesz się mocno zdziwić.
1. Jakiś operator mieszający paliwo z dodatkami/nadzorujący ten proces
2. Laborant badający jakość paliwa
3 i 4. Ich szefowie
5. Szefów szefów już nie wliczajmy ;)
6. Kierowca tira
7. Osoba odpowiedzialna za tankowanie tirów
8. Pracownik
@Deykun: ale ja nigdzie nie mówię, że mamy za drogie paliwo. Nie mówię, że paliwo powinno kosztować tyle, żebym za minimalną kupił tyle samo litrów co Niemiec. Kwestia jeszcze tego, jaka była retoryka tego materiału, bo obstawiam, że narracja była taka "uga buga zobaczcie jaka drożyzna za granico, w polsce to jest kurłaaa a nie", a nie w stylu, no my się staramy, żeby ceny były jak najniższe, wiemy że jest
@RedRon mieszkam w NL, gdzie w infografice Holandia znalazła się na samym dole. Moja pensja netto na poziomie 2.2k co nie jest kokosami ale pracownik sezonowy o takiej może pomarzyć. Szczerze mówiąc nie mam pojęcia jaka jest prawdziwa średnia pensja w NL ale nawet holendrzy mówią że 2 z przodu to jest ok więc 2.2 może być trochę poniżej średniej. Ceny benzyny (nie przy autostradach) na dzień dzisiejszy to 1.85 Matematykę zostawiam
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Reezu: w Danii chyba nie ma ustalonej płacy minimalnej

@Shatter: Jest ustalona dla kierowców. Jak patrzę teraz, nie ma odgórnie ustalonej, ale w większości minimum to właśnie te 110 koron na godzinę
Imho jeśli surowiec jest ten sam i wydobywany w jednym miejscu to w sumie nie jest debilne i ma nawet więcej sensu


@Deykun: nie jest debilne samo w sobie, ale dla konkretnego klienta nie jest za bardzo przydatne. Jego interesuje głównie lokalny rynek i to, co się na nim dzieje. Ceny paliw na innych rynkach mogą być ciekawostką zaledwie, no chyba, że ktoś wybiera się w podróż po Europie.