Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Hej. Jestem w zaułku swojego życia gdyż wypaliłem się i zastanawiam się co w życiu robić. 35 lat, rodzina, dziecko, studia, angielski dobry itd. ale praca mi nie sprawia przyjemności. Moja kariera zawodowa to głównie praca na magazynie. Byłem w poprzedniej pracy liderem grupy, ale nie czułem tego prowadzenia ludzi. Wiem że to nie dla mnie. Ze względu na złą sytuację firmy i też że nie czułem tej pracy zmieniłem środowisko. Pracuję w korpo w dziale związanym z jakością i audytami. Na początku nie było źle ale mi dołożyli obowiązków głównie właśnie użeranie się z audytorami i ciągła spychologia. Chodzę do pracy w napięciu i wiem że tak dłużej nie uciągnę. I tak sobie siedzę i myślę nad swoim życiem i szukam pomysłu co tu robić. I się załamuję że w takim wieku nie mam pomysłu na swoją karierę zawodową. Przebranżowienie się ??? To jest bardzo poważna decyzja. Kiedyś chciałem pracować w IT. Lubię dłubać przy komputerach, pomagać rodzinie w takich sytuacjach. Dlatego po głowie mi chodzi support IT. Dobrze się czuję jako kierowca. Zastanawiam się nad zrobieniem C lub D. Może to jest ten pomysł i droga dalej ? Ostatecznie elektryk ale tutaj całkowicie musiałbym się uczyć wszystkiego od podstaw. Hobbystyczne zacięcie nic nie da bez papierów. Ktoś z Was pracuje w tych trzech sektorach ? Jakieś wady, zalety ? Albo czy Wy może się poddaliście się przebranżowienie ? Co tu robić w tym kraju aby mieć w miarę stabilną pracę i te chociaż 5-6 tys na rękę...bo nie wiem czy z wymienionych przeze mnie zawodów taką płacę osiągnę.

#praca #pracait #korpo #korposwiat #szukampracy #pracbaza #przebranzowienie #transport #elektryk

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #616e7923820612000add5bdc
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Leszcz_Bagienny
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 13
@AnonimoweMirkoWyznania: Jeśli lubisz IT i majsterkowanie przy kompach to nic prostszego żeby ogarnąć dużo zleceń na takie naprawy. Wydrukuj 1000 ulotek z ofertą. Poroznoś je po firmach, domach na przedmieściach.
Ludziom nie chce się szukać takich usług w google chcą tu i teraz. Jak zepsuje sie komp czy wirus czy inne internety to zobaczy przypomni sobie. oo mamy ulotke do gościa co naprawia. I zadzwonią do ciebie. Jeden zadzwoni jutro inny
Kas: Witaj w klubie Mirku, mam 31 lat i też nie mam pojęcia co dalej z moją „karierą”. Bujam się po różnych korpo, ale nie mam szans i ochoty na awans pionowy bo tak jak Ty nie mam talentu do zarządzania ludźmi. Jestem różową więc prace typu kierowca czy glazurnik odpadają. Nie mam żadnego fachowego wykształcenia i czuje się jak śmieć na rynku pracy :/. Nie doradzę Ci nic, ale trzymam
DiabelskiTygrys: @AnonimoweMirkoWyznania: W zasadzie każdy wiek jest dobry na przejście do IT, o ile jesteś w stanie klikać w kąkuter i się dogadać. Ssanie i tak będzie bo sporo osób się wypala po 5-10 latach albo ucieka w menago a nowi to w dużej części osoby bez ambicji i chęci rozwoju nastawione tylko na hajs więc żadna konkurencja ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak interesujesz się kompami
SpoconyZiomek: @adamsowaanon: To ty byś chciał 20k na starcie dostać XD ?
Jak się chce człowiek przebranżowić to musi zacisnąć zęby. Bez wyjeżdżania z kraju imho można do 20k dobić w 2-3 lata jako naprawdę ogarnięty devops ale wtedy trzeba się na rozmowie wykazaći rzeczywiście mieć pasję do tego co się robi.
W IT albo się wegetuje albo uczy i rozwija do upadłego.

Zaakceptował: LeVentLeCri
BezwzględnyTowarzysz: @AnonimoweMirkoWyznania: Jak to możliwe XD
No normalnie - jest masakryczne ssanie na rynku i ludzi ogarniętych nadzwyczajniej w świecie nie ma. Jak ktoś ma dobry angielski i ma głowę na karku to bez problemu sobie coś znajdzie za te 5-6k.
Do większości ludzi nie dociera, że przyuczenie na juniora aby nie robił fuckupów to 3-6 miesięcy i będzie już przez 90% czasu w miarę samowystarczalny a jednocześnie w te