Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy nauka programowania jest rzeczywiście taka trudna jak opisują? Często widzę opisy jaka to nie jest "harówka, siedzenie po nocach i ponadprzeciętne matematyczne predyspozycje". W skrócie: mam sporo wolnego czasu i darmowe kursy/zniżki na kursy od pracodawcy. Załóżmy, że chciałbym to robić hobbystycznie ale fajnie by było kiedyś to robić na poważnie ale bez presji, mam pracę i chcę po prostu wyskillować się w takiej branży dodatkowo. Pytanie jaki obrać plan? zrobić od początku do końca kurs na takim Udemy i co dalej? Może przerobić przykładowe kursy i potem wymyślić własny projekt i szukać rozwiązań do niego w necie? Jest kilka "działek", które mnie interesują m.in. #frontend lub #machinelearning (spokojnie wiem, że to 2 inne "działki", wybiorę jedną z opcji).

PS. interesuje mnie tylko sposób jak się do tego zabrać, od czego zacząć i w jakim kierunku iść. Tak wiem.. zadając takie pytanie nie mam szans w IT i jestem skreślony na starcie i jak nie zacząłem programować od 2 roku życia to over.

#programowanie #it #programista15k #udemy #coursera #pluralsight #edx #ai #szkolenia #kariera #rozwojosobisty #bootcamp

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #616ec8ac820612000add657c
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Leszcz_Bagienny
Wesprzyj projekt
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Czy nauka programowania jest rzeczy...

źródło: comment_1634653952fYkmC7pRfnl94WHejTgSY4.jpg

Pobierz
  • 14
@AnonimoweMirkoWyznania: Nie jestem programistą ale w młodości trochę programowałem dla zabawy. Programowanie to nie jest czarna magia ale trzeba umieć nieco myśleć, główkować a w dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi ma z tym problemy. Ciężkie jest wejście na poziom umożliwiający zdobycie pracy, robienie własnych projektów hobbystycznie to kaszka z mleczkiem (zależy jeszcze co tam sobie wymyślisz).
@AnonimoweMirkoWyznania: Przede wszystkim powinno się kodzić systematycznie, by nie pozapominać. Siedzieć w tym, wszystko przyjdzie z czasem. Niekoniecznie po nocach, bo co to za frajda. Matematykę warto ogarniać ale to nie mus, przynajmniej nie do wszystkich dziedzin programowania.
@AnonimoweMirkoWyznania: Trudno wypowiedzieć mi się na temat kursów, nie korzystałem z żadnego. Natomiast w moim przypadku zawsze sprawdzała się mieszanka teorii i praktyki. Trzeba trochę poczytać blogów, artykułów, tutoriali, a potem próbować to zrobić samemu wspierając się dokumentacją. I to też nie jest tak, że wszystko "kliknie" za pierwszym razem. Do Dockera podchodziłem dwa razy, bo na początku nie za bardzo czaiłem po co mi to w ogóle.

Nie próbuj robić
@AnonimoweMirkoWyznania: zaczęcie programowania jest nie wdzięczne. Prog wejscia jest duzy, wybor technologi ktora mozna zrealizowac dany pomysl jest bardzo duzy. Sciezek jest wiele i dopiero przez doswiadczenie i ciagla nauka poznajesz niuanse i zaczynasz czuc kiedy co uzyc, a kiedy nie i mowie tu oczywiscie w obrebie danej techonogii.

Dla przykladu wymyśliłes sobie np taki projekt: "kalendarz". I teraz sobie wybierasz ze serwer (co to jest serwre) stoi na linuxie/windowsie (jaki
@AnonimoweMirkoWyznania: nie chce mi sie czytac calego, ale sprobuj jesli Ci to nie siadzie i chcesz to robic bo jest modne/jest kasa to sobie odpusc albo poszukaj czegos podobnego.
Jesli tego nie czujesz to szybko sie wypalisz albo beda kolejne posty jak wiele osob na tym tagu.

"pracuje 3-6 lat mam spoko kase, ale marze o tym zeby moja cwelnia splonela przez weekend, bo nie mam z tego zadnej przyjemnosci i
knur:
Zrób sobie ten: https://online-learning.harvard.edu/course/cs50s-web-programming-python-and-javascript?delta=0
Jest bardzo przystępny, w rezultacie dostajesz coś co jest "czymś". W sensie nie są to kolejne ćwiczenia z akademickich masturbacji o sortowaniu tylko dostajesz w rezultacie aplikację którą możesz przerobić używając zdobytej wiedzy na coś co Ci jest rzeczywiście potrzebne.
Zobaczysz czy Ci to będzie pasowało. Jak Cię wciągnie temat to i przyjdzie czas na głębsze drążenie tematu.

Natomiast nauka to jedno, a praktyka to drugie
@AnonimoweMirkoWyznania: przede wszsystkim zacznij od totalnych podstaw. Możesz np Javę albo Pythona próbować, żeby wiedzieć jak to wszystko wygląda. Ewentualnie PHP - w tym możesz zrobić jakis backend.

Potem możesz iść w ten frontend. Natomiast, aby nauczyć się programować, to sam frontend nie wystarczy niestety, bo jak masz frontend, to musisz tez zrobić jakiś backend ¯\_(ツ)_/¯

Aczkolwiek w samym JavaScript zrobisz sobie jakieś proste aplikacje webowe, które zapisują dane np do