Wpis z mikrobloga

Wyobraźcie sobie, aby w niedzielę pracownik za darmo np. brał auto i jechał na fabrykę posprzątać coś? Wyobraźcie sobie aby np. stomatolog w niedzielę komuś za darmo zrobił higienizację zębów? No raczej dziwne. Jednak w mojej pracy, są programiści a dokładnie dwóch gości, co nie mają rodziny, dzieci, nie mają się chyba czym zająć. Dzisiaj jest niedziela i jeden zrobił review paru osobom w pracy, a drugi programuje od wczoraj i dzisiaj wrzucił PR. Ja #!$%@?, z kim ja muszę robić. Jakim trzeba być zjebem by w weekend pracować jak nie mamy nadgodzin ani nic... Ta sytuacja powtarza się już w drugiej firmie. Java Developerzy na dorobku xd

#pracbaza #programowanie #korposwiat #pracait
  • 122
  • Odpowiedz
@jaca_66: Spokojnie..jeszcze nie poznałeś medyków, którzy z urlopu dzwonią do kolegi/koleżanki z pracy się dowiedzieć kto leży na oddziale, z czym itd. itp. zamiast po ludzku wrócić z wolnego i odebrać info na raporcie/odprawie. Ludzie podobni tylko branże różne.
  • Odpowiedz
@jaca_66: Ale to znaczy, ze ty tez pracujesz. Jak niby inaczej byś się dowiedział o tym? Siedzisz i sprawdzasz co tam w pracy.
Po drugie nie raz tak robiłem. Cały czwartek waliłem konia, w piątek oglądałem filmy i waliłem konia, a później w sobotę wieczorem sprawdzałem, się się nazbierało rzeczy do sprawdzenia. Wiec wiedząc ze w poniedziałek będę cały dzień walić konia i nie chcąc zeby inny z tego powodu mieli
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@z--x: również mi się to zdarza. Mam rodzinę/dzieci, ale w tygodniu czasem muszę skończyć pracę 1-2h wcześniej albo mieć w trakcie dnia przerwę, i takie zaległości nadrabiam właśnie wieczorami i w weekendy. Rzadko to się jednak wiąże z "zaniedbywaniem" rodziny.
  • Odpowiedz
@jaca_66: Zrozum, ze oni to robią w niedziele bo w tygodniu się #!$%@? i wała konia. W weekend i tak nie maja życie to strategia jest taka ze wrzucisz PR, napiszesz jakieś komentarze i wolne w poniedziałek bo wszyscy zajęci odnoszeniem do tego co zrobiłeś
  • Odpowiedz
piszesz o nadgodzinach. Ale czy nie macie w korpo systemu równoważnego? W sensie masz przepracowac 40h/tyd ale niekoniecznie 8-16


@Sztoja: Pracujemy mamy ustalone godziny codziennie tak żeby być od 8-16, lub 9-17, jak w normalnej pracy, weekendy wolne
  • Odpowiedz
@jaca_66:

ja to mam wrazenie, ze ty jestes tym kims kogo opisujesz xD juz kiedys pisales o tym ze kodowales caly weekend, a w poniedzialek rano pr, zeby sie nie czepiali xD
  • Odpowiedz
@jaca_66: jeśli faktycznie oni pracują sumarycznie więcej niż 40h tygodniowo to takich należałoby batożyć. W januszexach jak ktoś tempo podkręca to go inni pracownicy tępią ( ͡° ͜ʖ ͡°) co innego być zdolnym i wydajnym pracownikiem, a co innego nakręcać chore standardy. Już 8h dziennie to jest za dużo jak na pracę umysłową.

Niestety programista w Polsce to nie jest jakiś specjalista. Ten zawód leży w jakimś
  • Odpowiedz