Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Niebadzlosiem: podejrzewam że w większości się da, tylko z grupy miłośników pizzy wywnioskowałem że Caliente najprostsze w budowie i chyba najtaniej wychodzi.

Różnica spora, bez modów i to z kombinowaniem na czerwonej grzałce ledwo 250 stopni i góra wiecznie blada była.
Po modach (nowa grzałka, ominięcie termostatów, w pokrętle regulacji odgięta blaszka) to się zapomniałem i przy 520 stopiło mi regulacje i muszę jakiś patent z drewna wymyślić xD
Czas pieczenia
grundzio12 - @Niebadzlosiem: podejrzewam że w większości się da, tylko z grupy miłośn...

źródło: comment_1637517320TN9OFfS4wXgynNED9N4Awe.jpg

Pobierz
@grundzio12: Ło kurdełe to myślałem że grzałki nie trzeba wymieniać tylko ten ogranicznik zdjąć ;P Faktycznie ta druga wypas wygląda i różnica niebo a ziemia. Ta grupa fanatyków pizzy to na fejsie tak :D? Muszę dołaczyć bo już któtryś raz to słyszę;d
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Niebadzlosiem: no na fb grupa jest.
Ogólnie to trzeba wyciągnąć dolną grzałkę i ja możesz dołożyć pomiędzy tą górna, ale lepszy sposób to po prostu kupienie za 50zl prostej grzałki i wygięcie jej wg. schematu z grupy. Ja np zaginalem na garnku i jest sikalafą. A i kamień też na biscotto wymieniłem bo powyżej 400 stopni spód strasznie paliło.
grundzio12 - @Niebadzlosiem: no na fb grupa jest.
Ogólnie to trzeba wyciągnąć dolną g...

źródło: comment_1637518193s8V3O5lGl86uGatogNJkvA.jpg

Pobierz
@Niebadzlosiem: ja kupiłem teesa supreme i jestem zadowolony, w skali amatorskeigo pizzermana czuję się na stabilne 6/10 xD
co do moich spostrzeżeń,
1. fajnie, że jest okienko
2. jeśli ustawię temp na 400 stopni, to pizzę (60% hydro) piekę 5-6 min i boczki są fajnie przypalone (ale trzeba obrócić o 90% placka żeby równomiernie się przypaliły) spód też jest fajnie zrobiony
3. czyszczenie kamienia to jakiś dramat, w zasadzie przy pierwszym
@Niebadzlosiem: uchyl piec na 20-30 sekund przed włożeniem pizzy żeby się grzałki włączyły jak włożysz placka i wtedy powinno Ci dobrze przypiec.
w tym moim mam tak, że jak się pobawię pokrętłem i z większą siłą/impetem przekręcę to za którymś razem odpalają się grzałki (być może to przypadek ale kilka razy się powtórzył)