Wpis z mikrobloga

Czy jak mam klasyczną apkę napisaną w PHP+Mysql, a chciałbym do niej dodać jedną podstronę w Vue.js generującą dość często proste zapytania do bazy (taka stronka a'la notatnik), to czy zastosowanie Node.js na backendzie do obsługi tych zapytań z frontu ma waszym zdaniem sens? Jeśli tak, to jak ugryźć to na serwerze, żeby te żądania szły do serwera Node.js zamiast apki PHP. Czy żądania powinny po prostu iść na innym porcie, czy da się to zrobić jakoś w routingu PHP. W sumie otwarte pytanie, bo nie ćwiczyłem jeszcze takiej konfiguracji. #php #nodejs #webdev
  • 8
to czy zastosowanie Node.js na backendzie do obsługi tych zapytań z frontu ma waszym zdaniem sens?


@paul8585: jeśli nie robisz apki dla bardzo wielu użytkowników (setki, nawet tysiące requestów na sekundę) - to nie.

Czy żądania powinny po prostu iść na innym porcie, czy da się to zrobić jakoś w routingu PHP.


@paul8585: da się w ustawieniu webserwera - nginx lub apache
@paul8585: nic nie stoi na przeszkodzie by każdy endpoint był w innej technologii. W końcu zgodnie z Rest nie powinny one mieć stanów.

Czy to ma sens? W przypadku dużej firmy z wieloma niezależnymi zespołami - tak. Do nauki języków? Czemu nie. Do realizacji jakiegoś zadania, potrzeby biznesowej w pojedynkę lub w małym zespole? Nie :)

O ile nie robisz apki dla milionów użytkowników i nie liczą się milisekundy to znacznie
@tylko_na_dole: no właśnie nie udało mi się, bo odpowiedzi są co prawda wartościowe, ale nie piszą jak konkretnie to zrobić. Natomiast koniec końców nie będę używał node, bo faktycznie nie ma sensu, więc też i dalej nie szukałem.