Wpis z mikrobloga

A gdyby każdy z klubów Ekstraklasy otrzymał budżet w wysokości 1 miliarda euro? Jak zainwestowano by te pieniądze? Jak zmieniłaby się liga? Czy wreszcie osiągnęlibyśmy jakiś sukces w Europie? Kto przeznaczyłby fundusze na budowę stadionu, a kto sprowadziłby 30 zawodników z 2 ligi portugalskiej?

Postanowiłem to sprawdzić w Football Manager 2022 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Każdy z klubów otrzymał:
- 1 mld euro na konto bankowe
- 500 mln euro na budżet transferowy
- 10 mln euro na budżet płac

Zobaczymy, jak taki zastrzyk gotówki odbije się na ekonomii w grze.

Tak przedstawia się sytuacja u progu rozpoczęcia pierwszego sezonu. Ekstraklasa znajduje się na odległym 31. miejscu pod względem reputacji. Faworytem do mistrzostwa jest Legia. Kluby nie kwapią się na razie z wydawaniem setek milionów euro ze swojego budżetu, ale do 1 września sytuacja może się jeszcze zmienić.

Po zakończeniu pierwszego okienka transferowego wrzucę tu tabelkę z najwyższymi transferami. Sprawdzimy też, czy Legii i pozostałym pucharowiczom uda się awansować do Europy.

Jeśli chcecie wiedzieć, jak sytuacja będzie wyglądać po kolejnych sezonach, to obserwujcie tag #bananowaekstraklasa

#fm2022 #footballmanager #ekstraklasaboners
Mayki444 - A gdyby każdy z klubów Ekstraklasy otrzymał budżet w wysokości 1 miliarda ...

źródło: comment_1638198756UqujSzGReP2lgpUq4Qs9Ot.jpg

Pobierz
  • 30
@Mayki444: Już raczej tutaj padła odpowiedź. Jeden koleś na yt zrobił taki eksperyment. Niestety reputacja ligi sprawiła, że po pięciu latach zupełnie nic się nie zmieniło. Znaczy się zmieniło, totalnie słaby zawodnicy dostawali krocie na kontraktach, a nic z tego nie wynikało. Ale spoko, że chcesz to pokazać tutaj, przyklaskuję.
@Mayki444: @Fantum: @Nemesh: budowanie reputacji ligi jest możliwe i sam podbiłem Ekstraklase do 4 gwiazdek w FM 18. Trzeba regularnie wygrywać w Europie i sprowadzać emerytowane duże nazwiska.

Tak samo do ekstraklasy można sprowadzić już w pierwszym sezonie piłkarzy za duże pieniądze tylko trzeba wiedzieć kogo i jak to zrobić.

Brak transferów w tym wypadku powoduje to, że gra od zawsze miala problem z wymianą sztabów szkoleniowych. W fmie
@krol_bolu: to wszystko prawda. Po prostu polskie kluby prowadzone przez komputer prawie zawsze się zwijają zamiast rozwijać. Grając samemu jesteśmy wstanie wiele osiągnąć. Ale eksperymenty są spoko, dlatego zawsze cenię takie zabawy.
@Moniuch: FM22* UP / Ogólnie przez te ~12 lat AI nie zrobiło nic szczególnego. Lechia, Legia a nawet Stal Mielec czasem obijali sie o faze grupowe europejskich pucharów, ale byłem jedynym klubem, który gra coś w Europie. AI zabierali wszystkich niechcianych graczy ode mnie i na tym bazowali. Rzadko ściagali kogos wartosciowego mimo reputacji na 3.5-4 gwiazdkach.